Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Çin olmadan da 5000$ seviyesine ulaşabilir mi?

Forbes’da köşe yazan ünlü ekonomi profesörü Panos Mourdoukoutas, bugünkü yazısında Bitcoin’in Çin olmadan 5000$ ulaşıp ulaşamayacağı tartışması hakkında yazdı: “Halkın para birimi” olan Bitcoin, hafta içindeki sert düşüşünün ardından Cuma günü keskin bir dönüş yaptı ve 24 saat içinde yüzde 12’den fazla arttı. Diğer kripto para birimleri de Bitcoin’i takip etti. Litecoin, yüzde 19’a yaklaşırken Ethereum da yüzde 12 arttı. Bu durum, kripto para birimleri yatırımcılarına, özellikle de Çin’in ICO’ları kapatmadan önce mevcut seviyelerin çok daha üzerinde satın alım yapanları...

Forbes’da köşe yazan ünlü ekonomi profesörü Panos Mourdoukoutas, bugünkü yazısında Bitcoin’in Çin olmadan 5000$ ulaşıp ulaşamayacağı tartışması hakkında yazdı:

“Halkın para birimi” olan Bitcoin, hafta içindeki sert düşüşünün ardından Cuma günü keskin bir dönüş yaptı ve 24 saat içinde yüzde 12’den fazla arttı.

Diğer kripto para birimleri de Bitcoin’i takip etti. Litecoin, yüzde 19’a yaklaşırken Ethereum da yüzde 12 arttı.

Bu durum, kripto para birimleri yatırımcılarına, özellikle de Çin’in ICO’ları kapatmadan önce mevcut seviyelerin çok daha üzerinde satın alım yapanları rahatlatmalıdır. Fakat Bitcoin, Çin olmadan 5000$’a ulaşabilir mi?

HyperChain Capital’in kurucu ve yönetici ortağı olan Stelian Balta, Bitcoin’in Çin olmadan da 5000$’a ulaşabileceğini düşünüyor:

“Bitcoin ve Ethereum’a bir teknoloji perspektifinden bakarsak kötü haberler pek de alakadar etmiyor. Madenciler, madenciliğe devam edecek ve yazılımcılar da harika kod ve projeler yaratmayı sürdürecek.”

Balta, kripto para birimlerinin Çin olmadan hayatta kalabileceğini ve gelişimini sürdüreceğini ileri sürdü. “Küresel dijital varlık pazarlarıyla ilgili çok iyimserim” diyor. Balta, devamında şunları söylüyor:

“Dijital varlıklar arz ve talep ticareti yapılan mallar olarak düşünülebilir. Sabit arz ve artan bir talep var. Çin önemli bir pazar ancak borsaların kapatılmasına ilişkin haberler, ICO’ların yasaklanması fiyatlar üzerinde kısa vadeli olumsuz etkilere sahip. Dijital varlıklar küresel bir olgudur. Facebook veya Google gibi büyük internet devleri Çin’de yasaklandı ancak oldukça iyi bir performans gösteriyorlar.”

Bu tamamen doğru değil. Bitcoin arzı sabitken mantar gibi çoğalan rakip kripto para birimleri var, yatırımcılara daha fazla seçenek sunuluyor. Dijital varlıkları Facebook ve Google ile karşılaştırmak elma ve portakalları karşılaştırmak gibidir. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hangi yöne gideceğini zaman gösterecek olsa da bir şey açıktır: Bitcoin’in vızıltısı şimdilik kayboldu. Dijital varlıklara olan talebi bastıran Çin hükümetinin bu ağır müdahalesi ezildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl