Kripto firması Pantera, Bitcoin ve Ether’den altcoin’lere geçiyor

Yönetimi altında milyarlarca dolarlık kripto para bulunan Pantera, Liquid Token Fonu'nda Bitcoin ve Ether'den altcoin'lere dönüyor.

Kasım ayındaki şirket tahmininde Bitcoin’in 2024 yılındaki halving’in ardından 149 bin dolara kadar yükselebileceği öngörüsünde bulunan Pantera Capital, geçtiğimiz senenin bahar aylarından bu yana ilk kez altcoin yatırımlarına başladı.

Düşüşü önlemek için BTC ve Ether’e geçmişti

Geçtiğimiz sene kripto para düşüşleri esnasında, yaşanan durumdan fonlarının en az zararla çıkması için BTC ve ETH’ye geçen şirket, “altcoin’lerin özellikle Ether’den daha iyi performans göstereceği” düşüncesiyle yatırımlarını bu alana kaydırdı.

Şirketin baş yatırım yöneticisi olan Joey Krug, özellikle ocak ayında gelen ralliyle birlikte bu konuda güvenlerinin arttığını belirtti ve “2022, risk düzeyi yüksek olan yatırım varlıkları için gerçekten çok can yakıcıydı” dedi.

Pantera’nın Liquid Token adlı fonu 2022’de %80 değer kaybetmişti. 15 ilâ 25 arasında token’a yatırım yapan fon, ocak ayındaki yükselişlerden faydalandı ve %47’lik değer kazandı. Geçen haftaki yatırımcı toplantısında bilgilendirme geçen şirket, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin de 2022’de %72 değer kaybettiğini, ocak ayında ise %40 değer kazandığını belirtti.

2013’te kurulan şirket, kripto endüstrisinin en eski firmalarından biri olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl