Kripto yatırım firması Pantera’dan 149 bin dolarlık yeni Bitcoin tahmini

Pantera Capital, Bitcoin'in 2024 yılındaki halving'in hemen öncesinde 36 bin dolar, halving sonrasındaki dönemde ise 149 bin dolara kadar ulaşabileceğini belirtti. Şirketin müşteri notunda ayrıca 30 Kasım'a kadar olan süre içerisinde Bitcoin'in dip bölgesini bulma ihtimalinin yüksek olduğu yazıldı.

ABD merkezli kripto para yatırım ve varlık yönetim firması Panetra Capital, Bitcoin’de bir sonraki ödül yarılanmasının ciddi bir fiyat yükselişini tetikleyeceği öngörüsünde bulundu.

“30 Kasım’a kadar düşüş…”

CEO Dan Morehead ve diğer yöneticilerin müşterilere yönelik yazdıkları değerlendirme notunda en büyük kripto paranın Kasım ayı sonu itibariyle artık dibi bulmaya başlayacağı ifade edildi:

“Bitcoin, tarihsel olarak bakıldığında, halving’in yaklaşık 477 gün öncesinde dibini bulmaktadır. Daha sonraki dönemde buradan yukarı çıkar ve daha sonra da fiyat patlama yaparcasına iyice yükselişe geçer. Halving sonrası ralliler 480 gün ortalamaya sahiptir. Eğer tarih tekerrür edecek olursa, Bitcoin düşüşünü 30 Kasım 2022’ye kadar sürdürecektir. Daha sonra ise 2024’ün erken dönemlerine kadar bir ralli görebiliriz”

“Önce 36 bin, sonra 149 bin dolar”

Pantera’nın müşteri notunda halving öncesi Bitcoin’de hedefin 36 bin dolar olabileceği, halving sonrasında ise yükselişin 149 bin dolara gidebileceği belirtildi:

“2020 ödül yarılanması yeni Bitcoin’lerin sisteme girişini, bir önceki yarılanmaya oranla %43 oranında azaltmıştı. Bu durumun fiyat üzerinde %23’lük etkisi görüldü. Yeni halving’in ise Mart 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin’lerin büyük bölümünün artık dolaşımda olduğu düşünüldüğünde bu etki daha da büyüyecektir. Eğer tarih kendisini tekrarlayacak olursa, Bitcoin halving öncesi 36 bin, halving sonrasında ise 149 bin dolara kadar gidebilir”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl