Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Pantera Capital CEO’su Morehead’den Bitcoin yorumu: Şimdi alım zamanı

ABD'de Bitcoin merkezli ilk yatırım fonunu başlatan Pantera Capital'ın CEO'su Dan Morehead, şirket yatırımcı mektubunda ve Twitter'da güncel durumu değerlendirdi. Morehead, Bitcoin'in yükseliş trendinde olduğunu ve 11 yıllık geçmişindeki trendlere bakıldığında şu an çok ucuz olduğunu belirtti.

Dan Morehead

2013 yılından bu yana Bitcoin merkezli bir fonu olan Pantera Capital o dönemden beri yatırımcılarına % 79.400’den (yüzde 79 bin 400) fazla kazandırdı. Şu anda 4.8 milyar dolarlık varlığı yöneten şirketin CEO’su Dan Morehead ise Bitcoin almak için iyi bir zaman olduğunu düşündüğünü belirtti.

“Piyasa trendin altındaysa satmayın…”

Şirket müşterilerine yazılan yatırımcı mektubunda piyasayı değerlendiren Morehead, “Piyasa trendin altında olduğu zaman, sizi satış için etkileyen duygularınızın tersine gidin ve alım yapın. ” dedi.

“Alım yapma zamanı…”

Bu yorumunu daha sonra bir tweet ile de destekleyen Morehead, “Yeni yatırımcılar için söylüyorum. Piyasa trendin altındayken almak en iyisi. Şimdi de o zamanlardan bir tanesi. Bitcoin’in son 11 yıldaki trend hareketlerine bakıldığında hiç bu kadar ucuz olmamıştı”

“Büyük firmalar ve Wall Street müşterilerine Bitcoin almayı öneriyorlar”

Bloomberg’e verdiği bir röportajda da konuşan ve Bitcoin’in yükseliş trendinin alt kademelerinde olduğunu belirten Morehead şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin hala 10 yıllık büyüme trendinin oldukça altında. Bir balonun şiştiği ya da bir varlığın aşırı fiyatlandığı bir bölgede değiliz. Büyük firmalar ve Wall Street’teki yatırım uzmanları müşterilerine Bitcoin almayı öneriyorlar. Adı Tesla olmayan kurumlar Bitcoin alıyor. Onlarca yıl sürecek olan bu trend daha yeni başlıyor. gidecek çok yolumuz var”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl