Boğa bekleyen Pantera Capital 1 milyar dolarlık kripto fonu başlatıyor

Kripto dünyasının en önemli yatırım şirketlerinden biri olan ve kısa süre önce bir "boğa raporu" yayımlayan Pantera Capital'ın, Pantera Fonu V adında ve 1 milyar dolar değerde bir fon başlatmak istediği belirtiliyor. Şirket alacağı yatırımları; startup'ların varlıkları, erken dönem proje token'ları ve likit token'lara yatırmayı planlıyor.

ABD merkezli kripto odaklı yatırım firması Pantera Capital’ın 1 milyar dolar değerde bir kripto fonu başlatmak istediği belirtildi. Haberi ABD medyasından The Block ve Bloomberg detaylandırırken fonun; startup varlıkları, erken dönem token’lar ve likit token’lar ile diğer kripto paralara yoğunlaşmak istediği ifade edildi.

Eğer şirket istediği rakamı toplamayı başarırsa bu fon, kripto dünyasının 2022 düşüşlerinden bu yana gördüğü en büyük fon olacak. Pantera son olarak 2 yıl önce de 1.25 milyar dolarlık bir fon başlatmış ve bu yatırımı almayı da başarmıştı.

The Block’a konuşan bir Panetra kaynağı ise şu an başlatılacak Pantera Fonu V ile 2 sene önceki fonun tamamen ayrı olduğunu belirtti. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama da yapılmış değil.

Yönetimi altında 5.2 milyar dolarlık varlık bulunan Pantera şirketi, şu ana kadar 180 startup projesine yatırım yaptı.

“Kötü günleri bitti” demişlerdi

Bilindiği üzere Pantera Capital geçtiğimiz haftalarda önemli bir rapor yayımlamış ve kripto paralarda kötü günlerin bittiğini iddia etmişti. Şirket, ETF’lere olan yoğun ilginin sadece bir başlangıç olduğunu, önümüzdeki 18-24 aylık sürenin ise çok büyük yükselişlerin görüleceği zamanlar olacağını iddia etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl