Pantera Capital’dan 148 bin dolarlık Bitcoin tahmini: “Sonraki boğa sezonu…”

Dünyanın en büyük kripto para hedge fonlarından biri olan Pantera Capital yeni boğa sezonunun 2024 yılındaki Bitcoin ödül yarılanmasından sonra geleceğini iddia etti. Şirketin son raporunda halving sonrası Bitcoin fiyatının da 148 bin dolar olacağı değerlendirmesinde bulunuldu.

Çeşitli kripto paralara yatırım yapan ve yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlık bulunan Pantera Capital, yeni bir değerlendirme raporu yayımladı.

“Halving öncesi 35 bin, sonrası 148 bin dolar…”

Bir sonraki Bitcoin ödül yarılanmasının olacağı 2024 yılının nisan ayına odaklanan şirketin raporunda konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Bir sonraki halving’in 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Eğer tarih tekerrür ederse, bir sonraki halving’dn önce Bitcoin 35 bin dolara, sonrasında da 148 bin dolara çıkabilir. Bitcoin, yarılanmadan 477 gün önce tarihsel olarak dibi görmüştür. Halving’e doğru genelde tırmanışa geçer ve sonrasında da patlama yaşar. Geride kalan birçok yılda gördük ki halving, Bitcoin fiyatı açısından gerçekten çok önemli bir dönem…”

“BlackRock ve XRP davası…”

Şirketin raporunda ayrıca BlackRock’ın ETF başvurusu ve XRP davasından Ripple lehine çıkan olumlu sonuca da değinildi ve fiyat yükselişinde bu gibi unsurların da etkisinin olacağı belirtildi:

“Bitcoin yıldan yıla negatif getiri sağladığı en uzun dönemi yaşadı. (8 Şubat 2022 -12 Haziran 2023)
Bu süre 15 ay devam etti. Bundan önceki en uzun süre ise 1 yılın altındaydı. Bizim görüşümüz, artık yeterince düşüş gördüğümüz yönünde.. XRP’nin elde ettiği kısmi zafer ve BlackRock’ın ETF başvurusu gibi olumlu olayların Bitcoin halving’i ile birleşmesi sonucu bir sonraki boğa sezonunun geleceğini düşünüyoruz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl