Pantera Capital, en büyük yatırımını Telegram coin’i TON token’a yaptığını duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda yayımladığı boğa raporuyla ses getiren ve kripto alanına yaptığı yatırımlarla bilinen Pantera Capital, şu ana kadarki en büyük token yatırımını Telegram'ın coin'i olan TON'a yaptığını duyurdu. Açıklama Panetra CEO'su Dan Morehead'den gelirken, konuyla ilgili detay ya da rakam verilmedi.

Son yıllarda sosyal iletişim araçlarının en çok ön plana çıkanı olan Telegram uygulaması kripto para dünyasından da yatırım aldı. Bu dünyanın en önemli yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capial, Telegram’ın TON coin’ine yatırım yaptığını açıkladı.

“Şu ana kadar yapılan en büyük yatırım”

Şirketin resmi sitesinden yapılan açıklamada CEO Dan Morehead, Telegram’ı ve onun kurucusu olan Pavel Durov’u öve öve bitiremezken, yapılan yatırımla alakalı bir rakam ise telaffuz edilmedi. Sadece, “Pantera Capital şu ana kadarki en büyük yatırımını TON token’a yaptı” denildi.

Telegram’ın dünya çapında bu kadar ilgi görmesinin arkasında, özellikle kullanıcı verilerini hiçbir şekilde satmamasının ve mahremiyete duyduğu saygının olduğu belirtilen açıklamada, uygulamanın günde 2.5 milyon kadar yeni kullanıcı kazandığı yazıldı.

“Mini uygulamalar TON’u ve kriptoyu dünyaya tanıtacak”

Aylık bazda 360 milyondan fazla kullanıcının Telegram’ın “Mini Apps” olarak da bilinen Mini Uygulamalar’ını kullandığı belirtilen açıklamada, TON ile birlikte kriptonun bu uygulamalara entegre edildiği ve yüz milyonlarca kullanıcının da bu sayede kriptoya aşina olmaya başladığı ifade edildi.

Son 24 saatte %12 artan TON, yaklaşık 6.68 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl