Pantera CEO’su Morehead: Bitcoin’de düşüşler devam edecek

Kripto para fon şirketi Pantera Capital'in CEO'su Dan Morehead, piyasada yaşanan son düşüşleri değerlendirdi ve sorumluluğun ABD Merkez Bankası'nda (Fed) olduğunu söyledi. Kurumun büyük hatalar yaptığını ve bunu şimdi yavaşça düzeltmeye çalıştığını belirten Morehead, önümüzdeki 1-2 ayda da düşüş beklentisi olduğunu söyledi.

Kripto para dünyasının tecrübeli isimlerinden biri olan Dan Morehead, son yatırımcı notunda Fed’e yüklendi ve düşüşlerin en büyük sebebinin, kurumun faizleri uzun süre düşük seviye tutması olarak gösterdi.

“Tahvil piyasasını manipüle ettiler”

Fed’in çok büyük hatalar yaptığını ve bu durumu şimdi ama yavaş şekilde düzeltmeye çalıştığını belirten Morehead şu ifadeleri kullandı:

“Fed uzun dönemli büyük hatalar yaptı. Faiz oranları çok düşük tutuldu, tahvil piyasası da manipüle edildi. Şimdi faizleri düzeltmeye çalışıyorlar ama ikincisi konusunda ne hata yaptıklarını hala farkında değiller. Yapılabilecek en kötü hataları yaptılar. Bunun etkileri de şimdi kripto dünyasında görülmeye başlandı. Bence düşüşlerin devamı da gelecek”

“Geri dönüş acılı olacak”

Terra, 3AC ve Celsius konularına da değinen Morehead, genel düşüşlerden etkilenen bu yapıların dayanıksız olduğunu belirtti:

“Terra sürdürülemez bir ekonomik yapıya sahipti ve bu yüzden dayanıksızdı. Celsius’un risk yönetimi zayıf ve kötüydü. 3AC ise fazla kaldıraçlı pozisyona sahipti ve teminat çağrılarına karşılık veremedi. Bunlar çok büyük olaylardı ve düşüşü daha da tetikledi. Bu tür kuruluşlara önümüzdeki dönemde birkaç tane daha eklenebilir. Kaldıraçlı işlem yapan her batık kurum, karşı taraflar için de benzer problemler yaratır. Tüm bunların ardından geri dönüş acılı olacak. Fed de hala ne yaptığını bilmiyor”

“Riski azaltmak için Bitcoin’e geçtik”

Mayıs ayı sonunda, yaşanan düşülerden ötürü birçok altcoin pozisyonundan Bitcoin’e geçtiklerini belirten Pantera CEO’su şunları yazdı:

“Mayıs ayı sonunda, riski azaltmak adına Bitcoin’e geçiş yaptık. Ancak ne zaman, dibin bulunduğuna emin oluruz, o zaman daha fazla risk içeren ve daha fazla ödül veren altcoin’lere geri döneriz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl