Pantera Capital’dan 1 milyar dolarlık yeni fon: Yapay zeka-kripto birleşiyor

Kripto paralar ve blok zinciri teknolojisine yatırım yapan şirketlerin başında gelen Pantera Capital, 1 milyar dolarlık yeni bir kripto fonu başlatacak. Fonun 200 milyon dolarlık kısmının ise yapay zeka bağlantılı kripto projelerine yapılması bekleniyor.

Pantera Capital’ın portföy yöneticilerinden Cosmo Jiang verdiği bir röportajda şirketin 1 milyar dolarlık kripto fonunu duyurdu. Özellikle yapay zeka ve blok zinciri/kripto alanlarının biraraya geleceğini belirten Jiang önemli sözler sarf etti.

“Her kripto şirketi yapay zeka girşimine dönüşecek”

DL NEWS’e verdiği röportajda konuşan Jiang, önümüzdeki dönemde herkesin yapay zeka kullanmaya başlayacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Şu andan itibaren 10, 15, 20 yıl içerisinde herkes yapay zeka kullanıyor olacak. Bir yapay zeka firmasına yatırım yapmak olağan bir durum olacak. Yatırım yaptığınız şirketin web sitesinin olması gibi doğal sayılacak”

“Daha önce %15 ilâ %20 yatırmıştık”

Daha önceki bir fonlarında topladıkları yatırımın %15 ilâ 20’sini yapay zeka bağlantılı kripto projelerine yatırdıklarını dile getiren Pantera yöneticisi, 1 milyar dolarlık fonun ise ilk turunu 2025’te kapatacaklarının bilgisini verdi:

“Önceki fonlardan birinde sermayenin %15 ilâ 20’lik bölümünü yapay zeka odaklı kripto/blok zinciri projelerine yatırmıştık. Yeni fon ise daha fazlasını verecektir. Fonun ilk yatırımın turunu 2025’te tamamlamayı düşünüyoruz. Bu rakamın net olacağını söyleyemem ama matematik olarak baktığımızda mantıklı gözüküyor”

Pantera bir süre önce sıfır bilgi kanıtı doğrulaması yönüne odaklanan ve yapay zeka desteği alan şirketlerden Nexus Laboratories’e de yatırım yapmıştı. 25 milyon dolarlık yatırım turunda Dragonfly Capital, Faction Ventures ve Blockchain Builders Fund​ da vardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl