Makro analist Gromen: Para tahvillerden Bitcoin, altın ve hisselere geçecek

Tecrübeli yatırımcı ve analist Luke Gromen, 130 trilyon dolarlık tahvil piyasasının kan kaybettiğini ve buradaki paranın da artık Bitcoin, altın ve hisse senetleri gibi "geleceği olan" sektörlere akmaya başladığını belirtti.

Dünya piyasaları ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ne zaman faiz indirimlerine başlayacağını tartışmaya devam ederken makro analist ve yatırımcı Luke Gromen ise likiditenin arık Bitcoin, altın ve hisselere kaymaya başladığını söyledi.

“ABD’ye güven azaldı”

Dijital medya kanallarından Kitco News’e konuşan Gromen, artık ABD tahvillerinin riskten korunma varlığı olmadığını savundu:

“Eğer ABD’nin istemediği bir şey yaparsanız varlıklarınıza el koyabilirler. Bunu Rusya’ya yaptılar. Sizin de tahvilleriniz için aynı şeyi yaparlar. Bu anlamda güven azaldı”

“Masada kaybeden tahvillerdir”

Birçok ülkenin de zamanla ellerindeki tahvilleri çıkarmaya başlayacağını dile getiren Gromen şunları söyledi:

“130 trilyon dolarlık tahvil piyasası masanın kaybedeni olacak. Artık yatırımcılar, değer barındıran varlıklara geçecekler. Bu değerler de bence; 65 trilyon dolarlık hisse senetleri, 14 trilyon dolarlık altın ve 1.4 trilyon dolarlık Bitcoin olacak. Tahvil satışları öyle bir noktaya gelecek ki, bu durum kriz yaratacak. ABD Hazinesi daha çok para basmak zorunda kalacak ve sonunda bu da Bitcoin, altın ve hisse senetlerine yarayacak”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl