Paradigm 850 milyon doları yatıracağı kripto alanlarını açıkladı

Kripto dünyasının en çok bilinen yatırım şirketlerinden biri olan Paradigm, erken dönem projelere yatırım yapmak için 850 milyon dolarlık fon topladı. Şirket bu fonu; çoklu zincir altyapısı, kripto oyun projeleri, Uniswap v4 projeleri ve sosyal medya uygulamalarına olan yatırımlarda kullanacak.

fırsat yatırım finans

Kripto dünyasının en önemli yatırım şirketlerinden biri olan ve 2018’de Fred Ehrsam ile Matt Huang tarafından kurulduktan sonra merkeziyetsiz finanstan tohum seviyesindeki projelere ve altyapı dünyasına yaptığı yatırımlarla ses getiren Paradigm, 850 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Şirket bu fonu yine erken dönem projelere olan yatırımlarında kullanacak. Paradigm’ın web sitesinden yapılan açıklamada bu erken dönem projelerin Web3, altyapı, Uniswap v4 özelliklerini kullanan projeler, kripto oyunları, sosyal medya projeleri ve tahmin piyasaları olacağı ifade edildi.

2018’de kurulan Paradigm firması aynı yıl 400 milyon dolar fon toplamayı başarmıştı. 2021 yılında iyice gaza basan ve 2.5 milyar dolar toplamayı başaran şirket, 2022’de ise bu rakamı 4 milyar dolara çıkarmıştı.

Ünlü yatırım şirketi, Uniswap’ın da tohum yatırım turuna katılmıştı.

Tüm uzun vadeli ve erken dönem yatırımlarına rağmen firma FTX ve onun ABD kolu olan FTX.US’e de toplamda 278 milyon dolar yatırmıştı. Hatta kurucu Huang, Sam Bankman-Fried’ın davasında tanık olarak da dinlenmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl