Parçalara ayrılan DOGE NFT’sinin değeri 400 milyon dolara çıktı

NFT çılgınlığının ne zamana kadar süreceği, ciddi fiyatlanmaların nereye kadar devam edeceği tartışılmaya devam ederken, orijinal DOGE imajı, en değerli NFT'lerden birine dönüştü. Haziran ayında 4 milyon dolara alınan ürünün değeri SushiSwap hamlesinden sonra 400 milyon dolar oldu.

2021 yılına damga vuran coin’lerden olan Dogecoin’e olan ilgi hiçbir alanda bitmek tükenmek bilmiyor. Ona benzeyen birçok token’ın bile ciddi ilgi gördüğü bir evrende, DOGE NFT’leri için de milyonlarca dolar ödeniyor. Hem de parçalara ayrılmış bir NFT için…

NFT, milyarlarca token’laştırılmış hisseye ayrıştırıldı

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında orijinal DOGE NFT’sini 4 milyon dolara satın alan merkeziyetsiz sanat koleksiyon platformu PleasrDAO, geçtiğimiz günlerde de bu NFT’yi, F-NFT’ye, yani ayrışmış/parçalanmış NFT’ye çevirme kararı almıştı. Fractional.art platformuyla yapılan çalışma sonucunda DOGE NFT’si, 16,969,696,969 (16 milyar 969 milyon 696 bin 969) token’laştırılmış hisseye bölündü.

İşte bu hafta PleasrDAO, SushiSwap’ın token satış platformu MISO’yu kullanarak bu NFT’nin %20’lik bölümünü DOG token’ı şeklinde açık artırmaya sundu. Açık artırmada, toplam 1796 alıcıdan 11 bin 942 WETH (wrapped Ethereum) toplandı (yaklaşık 45 milyon dolar).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ayrılmış NFT nedir?

Haziran’da 4 milyon dolar, şimdi ise 400 milyon dolar!

Şu anda bir DOG token fiyatı 0.023 dolar. Mint edilen token’ların sayısı göz önüne alındığında Haziran ayında 4 milyon dolara alınan bu NFT’nin fiyatı şu anda yaklaşık 400 milyon dolara denk geliyor.

PleasrDAO’dan verilen bilgiye göre ayrıca açık artırma ile satılan %20’lik token’ların yanı sıra ek olarak %25’lik DOG token da, topluluk program ve geliştirmeleri için saklanıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl