Kripto para borsası Paribu’dan Afrika’ya temiz su

Kripto para borsası Paribu, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Afrika ülkesi Gambia'da temiz suya erişim imkanı sağladı.

paribu

Yerli kripto para borsası Paribu, sosyal sorumluluk alanında çalışmalarına devam ediyor.

“Paribu olarak biz, yarının dünyası için sorumluluk alıyor ve harekete geçiyoruz” diyen Paribu, yoksullukla mücadeleden çocuk ve gençlerin eğitimine ve temiz suya erişime kadar farklı alanlarda topluma fayda sağlayan projeler yürütüyor.

AHBAP Platformu’na destek

Paribu, toplumsal yardımlaşmayı artırmak için çalışmalarda bulunan AHBAP Platformu’nun düzenlediği yardım kampanyalarını destekliyor. Bu kapsamda şirket, 2018’den bu yana AHBAP’ın 12 kampanyası ile ameliyat, tedavi, barınma, cenaze, protez, pandemi dönemi temel ihtiyaçları gibi konularda ihtiyaç sahibi kişilere destek oldu ve düzenli bağışlarını sürdürüyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’na destek

Aynı zamanda şirket, gençlik merkezleri kuran, eğitimler düzenleyen, öğrencilere yurt dışında eğitim alma ve sosyal faaliyetlere katılma olanağı sağlayan, bugüne kadar 800 binden fazla çocuğa ve gence hizmet götüren Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) projelerini düzenli olarak destekliyor. Paribu, Kadınlar Günü gibi özel bağışların yanı sıra basın toplantısı ve sektörel buluşmalarda katılımcılar adına TOG’a bağışta bulunuyor.

İKSV Alt Kat ile iş birliği

Diğer yandan Paribu, çocuk ve gençlerin kültür sanata kolaylıkla erişimini sağlamak üzere İKSV Alt Kat ile iş birliği yapıyor. Paribu’dan yapılan açıklamaya göre şirket, bugüne kadar 2 bin 800’den fazla çocuğa ve gence ulaşan İKSV Alt Kat’ın Kovid-19 pandemisi sürecinde düzenlediği uçurtma, çizim ve çigzi film atölyesi, masal anlatımları gibi konulardaki 10 dijital etkinliğine destek sağladı. Şirket, içinde bulunulan tedbir sürecinin ardından online etkinliklerin yanı sıra İKSV Alt Kat’ın fiziksel etkinliklerine de destek vermeyi sürdürmeyi vadediyor.

Afrika’da temiz suya erişime yardım

Son olarak şirket, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten ve bugüne dek tüm dünyada yaklaşık 450 bin kişinin yararlandığı projeleri hayata geçiren Sen De Gel Derneği aracılığıyla, Afrika ülkesi Gambia’da 4 su kuyusu açtırarak temiz suya erişim imkânı sağlandı. Paribu, Sen De Gel Derneği’yle ulusal ve uluslararası projelerde iş birliğini sürdürmeyi taahhüt ediyor.

Paribu, işlem hacmi ve kullanıcı sayısı ile Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri. Güncel verilere göre borsa, son 24 saatte 200 milyon TL’lik işlem hacmi elde etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl