Kripto para borsası Paribu’dan 2020 için büyük hedef

Kripto para borsası Paribu'nun CEO'su Yasin Oral, Yazılım Test ve Kalite Derneği'nin (Turkish Testing Board - TTB) düzenlediği "FinTech Devrimi: Yeni Nesil Finans Teknolojisinin İnşası" başlıklı panelde yaptığı konuşmada, Paribu olarak 2020'de yıl kendi Blockchain ağlarını oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

Yazılım Test ve Kalite Derneği’nin (Turkish Testing Board – TTB) düzenlediği “FinTech Devrimi: Yeni Nesil Finans Teknolojisinin İnşası” başlıklı panel, FinTech’ler ve yazılım testi ilişkisini masaya yatırarak iş ve teknoloji dünyasının fikir liderlerini bir araya getirdi.

Ülkemizde gerçekleşen FinTech yatırımlarının yaklaşık 12 milyon dolarlık hacme ulaştığının belirtildiği panelde, Türkiye’nin FinTech konusunda Singapur, Hong Kong, Dubai gibi görece az nüfuslu ülkelerin yatırım miktarına halen erişemediğinin altı çizildi. Panelde FinTech’lerin bankaların rakibi değil tamamlayıcı gücü olduğu vurgulanırken FinTech konusunda sağlıklı bir yazılım geliştirme sürecinin sağlanabilmesi için siber güvenlik teknolojileri gibi altyapı yatırımlarına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Yeni nesil finans dünyasının inşasında FinTech’lerin önemine dikkat çekilen panele, kripto para borsası Paribu’nun CEO’su Yasin Oral’ın yanı sıra Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, FinTech İstanbul Kurucu Ortağı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Selim Yazıcı, iyzico Yazılım Direktörü Yalçın Yenigün, İntertech Yazılım ve Kalite Yönetim Lideri Serkan Can, PayTR CEO’su Tarık Tombul ve Keytorc Test Hizmetleri Yöneticisi Berk Dülger hazır bulundu.

Yasin Oral: Kendi Blockchain ağımızı oluşturmayı hedefliyoruz

Panelde bir konuşma yapan Paribu CEO’su Yasin Oral, FinTech’leri “eski sistemlere ve bankaların hantal yapılarına karşı çıkarılan update’ler” şeklinde tanımladı. “FinTech’leri tamamlayıcı ve temel güçlendirici olarak görmek gerekiyor” diyen Oral, “Bankaların altyapıları ile ilgili yapılan çalışmalarda büyük sorunlarla karşılaşıyoruz. 2020 yılına ilişkin projelerde de güvenliğin ilk sırada olması gerektiğini görüyoruz. Paribu olarak önümüzdeki yıla ilişkin hedefimiz ise kendi blockchain ağımızı oluşturmak” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl