Paribu CEO’su Yasin Oral: Biz de 3AC’yi kullanabilirdik ama yapmadık

Türkiye'nin önemli kripto para borsalarından olan Paribu'nun CEO’su Yasin Oral, “Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması”nın sonuçlarını açıkladığı basın toplantısında medya mensuplarının da sorularını yanıtladı. Son dönemde yaşanan düşüşleri değerlendiren Oral, "Ben kripto bankası denilen şirketlerin tehlike oluşturduğunu düşünüyordum. Riskleri herkes biliyordu. Biz de 3AC'ye fon koyabilirdik. Bu çok kolay ama yapmadık. Neden? Burada sorunlu bir sistem olduğu açık" dedi.

Paribu adına Akademetre Araştırma Şirketi’nin yaptığı “Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması-2022”nin sonuçları kripto para sektörüyle ilgili önemli veriler sunarken, sonuçlar bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Toplantı sonunda medya mensuplarının soruları kabul edilirken, Uzmancoin’in son dönemde yaşanan Terre LUNA, Celsius, Three Arrow Capital (3AC) ve Voyager kaynaklı düşüşleri sorduğu Yasin Oral, bu tür bir krizi daha önce beklediğini ve tahmin ettiğini dile getirdi.

“Neden Terra LUNA’yı listelemediğimize bakın”

Özellikle Terra LUNA konusunda Paribu olarak bazı soru işaretleri barındırdıklarını belirten Oral, “Bizim LUNA’yı neden listelemediğimize bakın. Yaşananlar beni aslında çok şaşırtmadı. Biz sadece coin listeleyip, alım-satım üzerinden komisyon kazanma stratejisiyle ilerlemiyoruz. Kullanıcı güvenliğini her zaman önde tutuyoruz” dedi.

“Kripto bankacılığın risklerini biliyorduk”

Celsius, Three Arrow Capital (3AC) ve Voyager gibi şirketlerin kişilerin fonlarıyla işlem yapmaları ve iflas etmeleri sorusuna da cevap veren Paribu CEO’su şunları söyledi:

“Kripto bankacılığı dediğimiz uygulamaları yapan bu platformların riskli olduğunu biliyorduk. Aslında herkes biliyordu. Şu anda normal şartlarda bu tarz verilen kredileri alamazsınız ama orada alabiliyordunuz. Her işlem çok kolay yapılıyor. Bu da belli bir risk getiriyor. Biz de 3AC’ye fon verip faiz alabilirdik. Ama yapmadık. Çok kolay şekilde bunu yapabilirdik. Bu risklere girmeye gerek yok. Yüksek getiri elde etme konusunda kendimizi frenlememiz gerekiyor. Paribu olarak getiri kaygısıyla çalışmıyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl