Paribu’da Chiliz’e (CHZ) büyük ilgi

Bugün Paribu'da listelenmeye başlayan ve aynı zamanda Barcelona ile ortaklık açıklayan Chiliz, Türk kripto para trader'larından büyük ilgi gördü.

Bugün İspanyol devi Barcelona ile anlaşma sağladığını duyuran Chiliz (CHZ), yine bugün listelendiği kripto para borsası Paribu‘da büyük ilgi gördü.

Borsa, Chiliz’i 14.00 sularında CHZ/TRY çifti ile işleme açtı. Aradan geçen yaklaşık altı saatin ardından CHZ/TRY çifti, borsada en çok alınıp satılan çiftlerden biri oldu.

Son 24 saatte Paribu’da 67 milyon liralık Bitcoin, 46 milyon liralık XRP, 38 milyon liralık Ether ve 11 milyon 800 bin liralık Waves alınıp satılırken Chiliz ise sadece 6 saatte 11 milyon 600 bin liralık bir işlem hacmi elde etti.

Binance’ten sonra en çok Paribu’da işlem görüyor

Chiliz işlemlerinin büyük çoğunluğu Binance’te yapılıyor. Son verilere göre, hacmin yüzde 90’ını Binance oluşturuyor. Onu ise şu anda Paribu takip ediyor. Borsa, küresel Chiliz hacminin yaklaşık yüzde 5’inden sorumlu. Chiliz’in Paribu’da bu kadar yoğun ilgi görmesinde kuşkusuz fiyat artışının etkisi büyük. Kripto para, Barcelona ortaklığını açıkladıktan sonra yüzde 70 oranında yükseliş yaşadı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl