Chiliz (CHZ), kripto para borsası Paribu’da listeleniyor

Dünyanın ilk blokzincir tabanlı taraftar oylama ve ödül platformu Socios.com'u destekleyen bir hizmet token'ı olan Chiliz (CHZ), Paribu.com'da listeleniyor.

Blokzinciri tabanlı taraftar etkileşiminde dünya lideri Chiliz (CHZ), Paribu.com’da listeleniyor. Paribu, 15 milyon dolarlık günlük işlem hacmiyle, TRY pariteleri ve para çekme işlemlerini destekleyen, Türkiye’nin büyük kripto para borsalarından biri.

Chiliz (CHZ), dünyanın ilk blokzincir tabanlı taraftar oylama ve ödül platformu Socios.com’u destekleyen bir hizmet token’ı. Socios.com’un beta sürümü Kasım 2019’da piyasaya çıktı ve platform o zamandan bu yana Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, A.S. Roma ve Galatasaray olmak üzere dünyanın önde gelen takım ortaklıklarıyla 100 binden fazla kullanıcıya ulaştı. Arjantinli futbol devleri Independiente ve espor ortağı, üst üste DOTA 2 şampiyonu olan OG lansmanları ise çok yakında.

Uzmancoin.com ile paylaşılan basın bültenine göre, ayrıca yine çok önemli bir futbol kulübü ortaklığı da yolda.

Chiliz, 2020 sonuna kadar Socios.com’da 1 milyon kullanıcıya erişmeyi ve spor ve eğlence sektöründen 50 fikri mülkiyet hakkı almayı hedefliyor. Ayrıca kısa süre önce dünyada bir ilk olan spor ve eğlence token’ları için tasarlanan kripto para birimi borsası Chiliz.net’i duyurdu.

Chiliz ve Socios.com kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, “Avrupa’nın gelen durumuna baktığımızda, kripto para kullanımı Türkiye’de büyük bir hızla ilerliyor ve Türkiye’nin CHZ ve Socios.com’a kacak açacağını öngörüyoruz. CHZ’in Paribu’da listelenmesi bu süreci hızlandıracak ve en önemli pazarlarımızdan birinde erişilebilirliğini artıracak.” açıklamasını yaptı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl