Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Paribu’da SMS aksaklığı

Kripto para borsası Paribu'da giriş işlemlerinde doğrulama için kullanılan SMS mesajlarının gelmemesi nedeniyle birçok kullanıcı birkaç saat boyunca platforma girememekten yakındı.

Türkiye’nin en çok kullanılan kripto para borsalarından Paribu’da dün bir SMS aksaklığı yaşandığı bildiriliyor.

Pek çok kullanıcı, Twitter’da borsaya girerken doğrulama için kullanılan SMS mesajlarının gelmediğini yazdı ve piyasa düşerken satış yapamadığından yakındı. Problemin birkaç saat boyunca devam ettiği belirtiliyor.

SMS yerine Google Authenticator kullanan veya mobil uygulaması halihazırda açık olan kullanıcılar ise borsaya sorunsuz erişebildi.

Öte yandan yaklaşık olarak aynı zamanda para transferlerinde de aksaklık yaşandığı, onay e-postalarının ulaşmadığı ifade ediliyor. Paribu’dan bu konuda yapılan açıklamada, “Merhaba, blok ağı entegrasyon sisteminde ortaya çıkan yazılımsal sorundan kaynaklanan bir gecikme söz konusu olmuştur. Kısa süre içinde sorunun giderileceği değerlendirilmektedir.” denildi. Daha sonra yapılan ikinci bir açıklamada ise problemin çözüldüğü belirtildi ve “Transfer işlemlerindeki aksaklık giderilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl