Ünlü Blockchain uzmanı ve girişimci Keith Teare, Pavo’ya danışman oldu

Son teknolojiye sahip tarım odaklı IoT Blockchain platformu Pavo, dijital girişimcilik uzmanı Keith Teare'ı danışmanları arasına aldı.

Yetiştiricilerin ekinlerini tohumdan tüketime kadar yönetmelerine olanak tanıyan son teknolojiye sahip IoT Blockchain platformu Pavo, dijital girişimcilik uzmanı Keith Teare’ı danışmanları arasına aldı.

Teare, dijital dünyada çok sayıda başarılı girişimlere imza atmış bir girişimci olarak tanınıyor. TechCrucnh’ta kurucu hissedar olan Teare, EasyNet ve RealNames gibi önde gelen şirketlerin yanı sıra Accelerated Digital Ventures, Archimedes Labs ve Minds and Machines gibi başarılı şirketler kurdu.

Pavo, küresel tarım ekosistemi için yenilikçi bir IoT Blockchain çözümü. Platform, üreticilere gerçek zamanlı verilere dayanarak daha akıllı, daha hızlı tarım ve iş kararları almalarını sağlıyor. Uygulamanın ana özellikleri, üreticilere en iyi yetiştirme tekniklerini analiz etme ve ayarlamanın yanı sıra tüm üretim işlemlerini dünyanın herhangi bir yerinden yönetme yeteneği kazandırması olarak sıralanabilir. Diğer bir deyişle, bir çitfçi dünya çapında bir dizi lokasyonda ekin yetiştiriyor olabilir, bununla birlikte her lokasyondaki koşulları merkezi olarak kontrol edip ayarlayabilir. Pavo, üreticilerin tüm tarım faaliyetlerini kayıt altına almasına, raporlamasına ve analiz etmesine olanak tanır. Hatta işçilik maliyetlerini ve üretkenliği bile takip edebiliyor.

Teare, Pavo’nun platformunun dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlamak için IoT (Nesnelerin İnterneti) ve Blockchain teknolojisini kullanış biçiminin büyük bir hayranı olduğundan kendisini cezbettiğini söyledi. Girişim ve kripto para alanında iyi bilinen bir isim olan Teare, “Bir sektörün geleceği üzerinde azami etki yaratacak projeleri araştırmak ve desteklemek hayatımın amacının bir parçası halini almış durumda. Pavo, Blockchain ve en son teknolojiye sahip IoT teknolojisini, tarımın geleceğini sonsuza dek değiştirecek şekilde bir araya getiren şirketlerden biri. Tarım, insan faaliyetinin ve başarısının can damarıdır. Bu nedenle yetiştiricilerin ve çiftçilerin yarın için ihtiyaç duyacakları araçları geliştirmek önemlidir.” şeklinde konuştu.

Pavo’nun geliştirme ekibi de tam olarak bunu yapmak istiyor. 2050 yılına kadar dünya nüfusunun 7.5 milyardan 10 milyara çıkması bekleniyor. Artan talebi karşılamak için gerekli olan tarımsal faaliyetler kesinlikle çevresel bir etkiyi de beraberinde getirecek, bu da çevrecilerin buna hazırlanmak ve bunu ele almamız gerektiğini söyledikleri bir şey. Pavo uygulaması, sulama ve elektrik tüketimini izlemenin yanı sıra tedarik zinciri koordinasyonu ile dağıtım takibini iyileştirerek çevre üzerindeki tarımsal baskıyı azaltmaya yardımcı olabilecek bir araç. Bu, tarım sektörünün çevresel sürdürülebilirliğini artırırken daha iyi verim elde etmek için kaynakların en iyi şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Pavo’nun CEO’su ve kurucu ortağı Erhan Çakmak, Teare’in şirketin danışma kurulunda yer almasını kabul etmesine çok sevindiğini söyledi. Çakmak, “Keith’in ICO’ları yöneten rehber şirketlerde kanıtlanmış bir geçmişi var. Uzun yıllara dayanan tecrübelerinden iyi bir şekilde yararlanacağımızı biliyoruz. Platformumuz iki yenilikçi teknoloji olan IoT ve Blockchain üzerine kurulu ve gerçekten çığır açan bir tarım teknolojisi aracı sunmaya kendimizi adamış bulunmaktayız.” dedi.

Projenin geliştirme ekibi, Avrupa’daki badem ve fındık verimini artırmada başarılı olduğu kanıtlanmış tarım sektörü için ürün yönetimi ve IoT teknolojisini uygulama deneyimine zaten sahip.

Ayrıca Pavo, yeni finansal hizmetler sağlamak ve nakitsiz işlemlerle maliyetleri azaltmak amacıyla tüm tarım ekosistemi için bir kripto para ödeme sistemi olan PavoCoin’i (PAVO) piyasaya sürüyor.

PAVO token’i ağda yer alan yetiştiriciler, üreticiler, toptancılar, satıcılar ve servis sağlayıcıların müşterilerinden ve topluluk üyelerinden gelen dijital ödemeleri kabul etmelerini sağlar.

PavoCoin ICO’nun ön satışları 10 Nisan 2018’de başlatılacak. Minimum satın alma miktarının 10.000 PAVO olduğu ön satışta %33 bonus fırsatı var. Halka açık token satışı 12 Haziran’da başlayacak. Pavo, ICO yapacak şirketler için dünyanın öncü hizmet sağlayıcısı ICOBox ile iş birliği yapıyor. Daha fazla bilgi almak için pavocoin.com adresini ziyaret edin.


Sorumluluk reddi: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl