Pavocoin AG yöneticileri, Dubai Blockchain Summit’e katılmak için BAE’ye gidiyor

Pavocoin yöneticileri, Dubai International Blockchain Summit'e katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gidiyor.

Pavocoin AG yöneticileri dünyayı dolaşarak, yerel çiftçilerin bilgeliklerini Blockchain, makine öğrenimi ve IoT teknolojileri ile birleştiren çığır açan teknolojilerini tanıtıyorlar.

Kıdemli ekip üyeleri son dönemlerde Türkiye, Malezya, Japonya’ya ziyarette bulundular ve bu hafta Pavo, 9 Ağustos 2018’de gerçekleşecek olan Dubai International Blockchain Summit’e katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidiyor.

18 ülkeden konuşmacıların ve şirketlerin yer alacağı zirvenin 5 bin katılımcı çekmesi bekleniyor.

İsviçre’de ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinde ofisleri bulunan Pavocoin AG, çiftçiler için verim, kalite ve gelir düzeyini artırmayı hedefleyen SaaS platformlarıyla ilgili Blockchain meraklıları ile konuşmak için zirveye gidiyor.

Çözümleri, tarımsal faaliyetlerini kolaylaştırmak ve optimize etmek isteyen dünya çapındaki çiftçilere ve kültivatörlere yönelik olan platform, uzaktan kayıt, gerçek zamanlı raporlama, yetiştirme ve püskürtme kayıtlarından nakliye koşullarına ve teslimatına kadar tüm büyüyen faaliyetlerin analizini sunuyor. Ayrıca, saha koşullarını gerçek zamanlı olarak takip etmek ve analiz etmek için IoT ile yapay zeka teknolojisini kullanıyor.

Uygulama hem mobil hem de web tabanlı olduğundan yetiştiricinin ihtiyaç duyduğu tüm ayarlamalar dünyanın herhangi bir yerinden yapılabiliyor.

Sistemlerinin Blockchain bileşeni güvenli işlemlere ve ödemelere olanak tanıyor, akıllı sözleşmeleri, nakitsiz işlemleri destekliyor ve aynı zamanda gıda tedarik zincirinin daha iyi yönetilmesine yardımcı olmak için menşe ve gıda kökenini bulma yetenekleri sağlıyor.

Şirket, platformlarını Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye dahil olmak üzere dünyanın çeşitli meyve bahçelerinde ve çiftliklerinde deniyor.

Yakın zaman önce Türkiye’de aşırı hava koşulları ülkenin 2 milyar dolarlık fındık sektörünü mahvetmesinden bu yana Pavocoin, tohumdan hasata kadar, çiftçilik ve yetiştirme sürecinin her adımını analiz eden bir sistem geliştirdi.

Dubai, bunun karşısında açık bir tarım merkezi gibi görünmeyebilir, ancak gıda güvenliği konusunda akıllarda yer eden BAE hükümeti, bölgede çiftçiliğin daha fazla gelişmesini teşvik etmek için yeniliği destekliyor.

Hükümet, çiftçilikte yerel üretimi artırmak için hidroponik de dahil olmak üzere topraksız yetiştiricilik gibi yenilikçi teknikleri araştırıyor.

Bölgedeki çiftçiler kısa bir yetişme dönemiyle sınırlı olduklarından ve sınırlı miktarda tuzdan arındırılmış sulama arzı ile karşı karşıya kaldıklarından uzmanlar, Pavocoin gibi akıllı teknolojilerin BAE üreticilerinin yerel pazarlarının taleplerini karşılayabilmelerinde kilit bir rol oynayacağını kabul ediyorlar.

Pavocoin’in Kaliforniya ve Türkiye’deki sulama kısıtlamaları konusundaki kapsamlı tecrübesi, onlara sınırlı sulama kaynakları bulunan modern çiftçilerin ihtiyaçları hakkında benzersiz bir sezgi veriyor.

Pavocoin uygulaması, üreticilerin sulama zamanlamasını ve kullanılan su miktarını optimize etmelerini sağlıyor ve yetiştiricilere koşulları tek tek bitkilere kadar ayarlama olanağı veriyor.

BAE, tarım ürünlerinin yüzde 85’inden fazlasını ithal ediyor ancak hükümet sürdürülebilirlik ve kendi kendine yeterlilik üzerine odaklanan 15 yıllık bir strateji uyguluyor.

Bu strateji Namibya, Güney Afrika ve Sudan gibi yerlere tarımsal yatırımlar gibi offshore girişimleri de içeriyor.

BAE tüketicileri için bir diğer önemli konu ise organik tarım, ancak taze ürünün sadece yüzde 15’in yerel olarak yetiştirildiği zamanlarda taze ürün yetiştirme koşullarının takip edilmesi zor olabilir. Pavocoin’in platformu, uzaktan yönetim yeteneği nedeniyle mahsulleri birçok yetki alanında yöneten yetiştiriciler için özellikle etkili.

Çözümün Blockchain yönü aynı zamanda tedarik sürecini tamamen şeffaf hale getirerek üreticilerin değer ve markalaşma çabalarını güvence altına almak için uluslararası mahsulleri yönetmelerini sağlıyor.

Bölge, tarım hedeflerine ulaşmada farklı zorluklarla karşılaşıyor ve Pavocoin ekibi, teknolojilerinin onlarla buluşması için benzersiz bir şekilde hazır olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Pavocoin şu anda 12 Eylül 2018’e kadar devam edecek olan halka açık ön satışlarının ikinci aşamasında bulunuyor. Token alıcıları, minimum 2501 PAVO token’ı satın alarak yüzde 33 oranında bonus kazanabilirler.

Projenin minimum satın alma gerektirmeyen ana satışı, yüzde 25 bonus ile 13 Eylül’de başlayacak. Kamu satışı, 22 Ekim’e kadar azalan bonuslar ile devam edecek.

Pavocoin hakkında daha fazla bilgi için pavocoin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl