Paxful CEO’su açıkladı: Ethereum’u platformdan atıyoruz

Kişiden kişiye (P2P) kripto platformu Paxful, Proof of stake sistemine geçmesinden ötürü bazı güvenlik endişelerini öne sürerek Ethereum'u liste dışı bırakacaklarını duyurdu. Ethereum, yarın TSİ 15'ten itibaren Paxful'da olmayacak.

paxful

Kripto para alım-satım platformu Paxful’un CEO’su Ray Youssef, Ether’i liste dışı edeceklerini duyurdu. Twitter hesabından bir tweet atan Youssef, “Sonunda pazar yerimizden Ethereum’u attık. 11.6 milyon kişi artık daha fazla güven altında… Sağlamlık para kazanmaktan daha iyidir. Sıradaki…” dedi.

“PoS, Ethereum’u dijital fiat’a dönüştürdü”

Paxful’un resmi web sitesinden de bir açıklama yapan Youssef, dünyada ekonomik ayrımcılığın olduğunu, bunu Bitcoin’in çözebileceğini ve kendisinin de Paxful şirketini bu amaçla kurduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Dünyadaki en büyük problem ekonomik ayrımcılıktır. Yaşanan tüm acıların kökeninde bu yatmaktadır. Bu problemi düzeltebilmek adına Paxful’u kurdum ve Bitcoin hepimizi özgürleştirmesini istiyorum. Ethereum’u neden platformdan çıkardığımıza gelince, sebepleri şunlar:

  • Ethereum, proof of work’ten proof of stake’e geçti. Proof of work sistemi Bitcoin’i en dürüst para yapan teknolojidir. Proof of stake ise Ethereum’u fiat paranın dijital bir versiyonuna dönüştürmüştür.
  • Ethereum merkeziyetsiz değildir. Küçük bir grup insan tarafından kontrol edilmekte ve bir gün Ethereum kullanmak için onlardan izin almak zorunda kalacaksınız.
  • Ethereum’un gerçek hayatla ilgili kullanım alanları vardı. Kredi ve borç verme gibi… Ancak şu anda tokenizasyon üzerine bir büyüme yaşıyor. Ethereum’un yumurtladığı token’lar dolandırıcılık oluyor ve insanlardan milyarlarca dolarlık para çalıyor. Bitcoin’in de yukarı yönlü momentumundan yıllarca çaldıo ve bizlerin de işini yavaşlattı”
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl