Kripto para şirketi Paxos, 300 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın en hızlı büyüyen fintech startup’larından biri olan ve kripto para hizmetleri sunan Paxos şirketi, 300 milyon dolarlık fon toplandığını açıkladı. Dev yatırımın ardından şirketin toplam değeri 2,4 milyar dolara yükseldi.

2012 yılında kurulan ve finans dünyasının geleneksel oyuncularının kripto para piyasalarına girmelerini sağlayan birçok hizmet sunan Paxos, sağlık ve teknoloji yatırımlarıyla bilinen Oak firmasının başını çektiği bir D Serisi yatırım fonlama turunda 300 milyon dolar topladı. Fonlama turuna şirketin daha önceki yatırımcılarından olan PayPal da katıldı.

Aralık ayındaki bir C Serisi fonlama turunda da 142 milyon dolarlık yatırım alan şirket geçtiğimiz hafta ABD Para Birimi Kontrol Ofisi’nden (OCC), Paxos Ulusal Trust Bankası için şartlı onay almıştı. Bu onayla birlikte şirket Anchorage ve Protego’dan sonra devlet tarafından regüle edilmiş 3. kripto para bankası olma hakkı kazanmıştı.

“Bu bir güven sermayesi”

Paxos CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla konuyla ilgili verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu yatırımı sadece yerel piyasada en büyük olmak için almadık. Bu yatırım bizim işlerimizi ölçeklendirmemiz ve yeni alım fırsatlarından yararlanmamız açısından çok önemli. Ben buna açıkçası bir ‘güven sermayesi’ diyorum. Bu şekilde şu anda müşterilerimiz, bizim önümüzdeki 5-10 sene daha buralarda olacağımızdan emin oldular ve bizim altyapımızı bu şekilde güvenle kullanabilecekler.”

CEO Cascarrilla ayrıca 1 milyar dolar piyasa değerini bu kadar çabuk geçmeyi beklemediklerini ancak kripto evreninin çok çabuk büyüdüğünü de belirterek Coinbase gibi şu anda halka arz gibi bir düşünceleri olmadığını belirtti.

PAX sabit coin’inin de ihraççısı olan şirket, PayPal ile olan ortaklığı vasıtasıyla ödeme uygulaması Venmo’nun kripto para alım ve satım hizmetlerine de destek sağlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl