Paxos’tan açıklama: SEC ile sert şekilde mücadele edeceğiz

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bir uyarı mektubu yazdığı ve New York regülatörünün de BUSD ihracını durdurmasını istediği Paxos, bu hamleleri karşılıksız bırakmayacağını belirtti. Şirket SEC'ye dava açabileceğini ve kurumla "sert şekilde" savaşmaya hazır olduğunu duyurdu.

New York regülatörü olan Finansal Hizmetler Departmanı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kıskacında olan Paxos şirketi kendisine karşı atılan BUSD adımlarına karşı sonuna kadar hakkını savunacağını duyurdu.

“Dava etmeye hazırız”

USDP ve BUSD gibi PAX Gold’un da sahibi olan Paxos şirketi, BUSD’nin menkul kıymet olduğu görüşüne katılmadığını ve bu konuda SEC ile sert şekilde mücadele etmeye hazır olduklarını belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada SEC’nin şirkete gönderdiği uyarı mektubu da resmen duyurulurken şu ifadeler kullanıldı:

“Paxos şirketi, SEC çalışanalrının iddialarına katılmamaktadır. Çünkü menkul kıymet kanunları gereğinde BUSD bir menkul kıymet değildir. Açık şekilde belirtmek gerekirse Paxos şirketinin aleyhine, BUSD dışında, hiçbir suçlamada bulunulmamaktadır. Şirket olarak SEC ile sert şekilde mücadele etmeye ve onlara karşı dava açmaya da hazırız”

Hatırlanacağı üzere Paxos şirketi New York regülatörü olan NYDFS’den de BUSD üretiminin sonlandırılması talebini almış ve bunu kabul etmişti.

Binance de ABD yargı bölgesi için Paxos ile olan ortaklığını sonlandıracağını duyurmuştu.

BUSD operasyonunun arkasında bu konuda Binance’in rakibi olan Circle şirketinin olduğu iddia ediliyor. Binance, Eylül ayında USDC işlem çiftlerini borsadan kaldırmış ve Circle’a büyük darbe vurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl