Ödeme devi PayPal, 100’den fazla kripto para bağlantılı pozisyon açtı

Tüm dünyada kripto paralara olan talebin ciddi şekilde artması ödeme şirketlerini de harekee geçirdi. ABD'li ödeme şirketi PayPal da bu yönelim doğrultusunda, şirket içinde 100'den fazla kripto para bağlantılı pozisyon açtı.

Geçtiğimiz günlerde şirket CEO’su Dan Schulman’ın yapay zekayla çalışan bir cüzdan geliştireceğini açıkladığı PayPal, kripto paralar konusundaki büyümesine de devam edecek gibi gözüküyor.

102 iş ilânı…

Şirketin resmi internet sitesinde kripto para ve blok zincir teknolojisi bağlantılı iş ilânlarının sayısı 102’yi buldu. Bu iş ilânlarının büyük çoğunluğu ABD için olsa da, 6 tanesi İrlanda, 5’i İsrail, 5’i Orta Amerika ülkesi Guatemala, biri Singapur ve bir tanesi de Hong Kong için açılmış durumda… Guatemala’daki 5 iş ilânı da, PayPal’ın çevrimiçi para transfer hizmeti Xoom için açıldı.

Uzmanlık alanı daha çok regülasyon olan kişiler aranıyor

Pozisyonlar kripto para mühendisliğinden program yöneticiliğine, strateji yöneticiliğinden blok zincir kara para aklama kuralları (AML) analitik yöneticiliğine kadar büyük bir ölçeği kapsıyor. Vergilendirme yöneticisi, soruşturma uzmanı ve hukuki işler direktörü gibi regülasyon çerçevesindeki görev tanımları da dikkat çekiyor.

CEO Schulman büyümeden bahsetmişti

Hatırlanacağı üzere PayPal CEO’su Dan Schulman da geçtiğimiz hafta şirketin 2021 yılı ikinci çeyrek bilanço konferansında kripto para evrenindeki büyümden bahsetmiş, yapay zeka ile çalışan bir cüzdan geliştirdiklerini açıklamış ve aynı zamanda “Şirket olarak daha fazla büyümek istiyoruz” demişti. Schulman ayrıca Birleşik Krallık tarafında da PayPal büyümesini sağlamak istediklerini belirtmişti.

Schulman ilk çeyrekteki konuşmasında da, kripto para hizmetlerinin kendilerine beklentilerinin kat be kat ötesinde karşılık verdiğini belirtmişti. Hatırlanacağı üzere PayPal, 2020’nin Ekim ayında müşterilerine kripto para işlemleri hizmeti sunmaya başlamıştı.

Haftalık alım limitini 100 bin dolara çıkarmıştı

Şirket ayrıca kısa süre önce haftalık kripto para alım limitini 20 bin dolardan 100 bin dolara çıkarmış ve yıllık limiti de tamamen kaldırmıştı. Yıllık limit de son olarak 50 bin dolardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl