Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

PayPal’da BTC, ETH, LTC ve BCH’den 2 milyar dolar gelir beklentisi

paypay bitcoin haberleri

Mizuho Securities araştırma analisti Dan Dolev’e göre, küresel ödeme devi PayPal’ın önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’in dahil edildiği kripto para hizmetlerinden yılda 2 milyar dolardan fazla gelir elde etmesi bekleniyor.

Beklendiği gibi rakam 2 milyar dolar çıkarsa bu PayPal’ın toplam yıllık gelirinin yüzde 10’una eşit olacak.

Ayrıca yapılan çalışmalara göre, kripto para hizmetleri PayPal’ın uygulamasının kullanımı ciddi ölçüde artırdı. PayPal’ın kripto para kullanıcılarının yarısı, uygulamayı her gün açıyor. PayPal üzerinden Bitcoin alım satımı yapanların Bitcoin’i olmayanlara göre PayPal uygulamasını kullanımları üç kat daha fazla. Ek olarak nakit bakiyeleri daha büyük.

Dolev, bunlara bağlı olarak PayPal’ın hisse senetlerindeki fiyat hedefini 290 dolardan 350 dolara çıkardı.

MoffettNathanson analisti Lisa Ellis de Bitcoin’deki fırsat konusunda iyimser. Ellis, uzun vadede PayPal’ın kripto para girişimlerinin önemli bir stratejik değere sahip olduğuna inandıklarını vurguladı. Ellis, fiyat hedefini 280 dolardan 300 dolara çıkardı. Ellis, kısa vadede kripto para hizmetlerinin PayPal’ın 2021 gelirine 300 ila 600 milyon dolar aralığında katkıda bulunabileceğini düşünüyor. PayPal hissesi, son 12 ayda yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Şirket, bu sene kripto para hizmetlerinin kullanımını ABD’nin dışına ve Venmo’ya da genişletmeyi ve ayrıca PayPal ile entegre 28 milyon işletmede kripto para kabulünü sağlamayı hedefliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl