PayPal kripto hizmeti verdiği ülkelere bir yenisini ekledi

2020 yılında ABD'de kripto hizmetlerini başlatan ve bu adımından sadece birkaç ay sonra çok büyük bir boğa sezonunun fitilini ateşleyen PayPal, kripto paralar için alım, satım ve saklama hizmetleri verdiği ülkelere bir yenisini daha ekledi.

paypal

Ödeme devi şirket PayPal, Lüksemburg’daki müşterilerine de bundan sonra kripto para hizmetleri sağlayacak. Firma Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash konusunda Lüksemburg vatandaşlarına alım, satım ve saklama hizmetleri verecek.

“Regülatörlerler yakından çalışmaya devam ediyoruz”

Şirketten yapılan açıklamada dijital paraların önümüzdeki yıllarda dünyaya damga vuracağı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Lüksemburg’u hizmet verdiğimiz ülkelere eklemek, ĞayPal’ın dijital paralara olan ulaşımı kolaylaştırma hedefleri açısından çok önemli… Regülatörlerle yakından çalışma konusunda kararlıyız ve bunu yapmaya devam ediyoruz. Dijital paralar önümüzdeki dönemlerde dünyada çok büyük rol oynayacaktır ve bu gidişatı şekillendirme açısından verdiğimiz katkıyı daha da artıracağız”

2020’de boğa sezonunu başlatmışlardı

Hatırlanacağı üzere PayPal 2020’nin Kasım ayında kripto para işlemlerini tüm ABD’ye açmıştı. İlk etapta transfer hizmeti verilmese de, o dönem için atılan bu büyük adımın ardından birkaç ay içinde ise çok büyük bir boğa sezonu başlamış ve kripto paralar 2021 yılına damga vurmuşlardı.

PayPal şirketi, kripto paraalrın kendi cüzdanları dışındaki adreslere transferine ise bu yılın Haziran ayında izin vermeye başlamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl