Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

PayPal durmuyor! Satın alım için kripto para şirketleriyle görüşüyor

Dün kripto para alım satım hizmetini duyuran PayPal'ın şimdi ise kripto para şirketleriyle satın alım görüşmeleri yaptığı bildiriliyor.

paypal

Bloomberg tarafından bildirildiğine göre ödeme devi PayPal, kripto para alım satım hizmetini duyurmasının ardından şimdi de kripto para şirketi satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Haberde, önde gelen kripto para şirketi BitGo ile satın alım için görüşüldüğü belirtildi. BitGo ile görüşmelerin sonuçlanmadığı ve PayPal’ın bu satın alımdan vazgeçerek başka şirketlerle ilgilenebileceği ifade ediliyor.

BitGo, ortaya atılan iddialar karşısında sessizliğini korudu ve “Söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapamayız.” dedi.

Yatırımcıları arasında PayPal’ın kurucu ortağı da var

BitGo, uzun yıllardır kripto para sektöründe faaliyet gösteriyor. 2011 yılında kurulan şirket, saklama hizmetleri sunuyor ve kurumlar için kripto para borç verme, alım satım gibi hizmetler de sağlıyor. BitGo’nun yatırımcıları arasında PayPal’ın kurucu ortağının kurduğu Founders Fund, ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, ünlü yatırımcı Michael Novogratz ve kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Digital Currency Group bulunuyor.

PitchBook’a göre, BitGo 2018’de 170 milyon dolar değerleme ile 58.5 milyon dolar topladı. Anlaşmanın sonuçlanması halinde PayPal’ın bunun üzerinde bir bedel ödemesi bekleniyor.

Kripto para hamlesi, hisse fiyatlarını artırdı

PayPal’ın kripto para alanına girmesi, Bitcoin’in fiyatının 13 bin doların üzerine çıkmasını sağladığı gibi PayPal’ın hisse senetlerini de kayda değer ölçüde artırdı. Şirketin resmi açıklaması sonrası hisseler, 203 dolardan 215 doların üzerine yüzde 6 oranında yükseldi. Fiyat, daha sonra tekrar 203 dolara geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl