Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

PayPal CEO’su, yakın gelecekteki kripto para planlarını açıkladı

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların son aylardaki müthiş değer artışında belki de en büyük etkiye sahip firma olan PayPal, yakın gelecekteki projelerini açıkladı. Ödeme devinin hedefinde sadece kripto ve dijital paralarla ilgilenen bir birim kurmak da var.

PayPal CEO’su Daniel Schulman, şirketin mali sonuçlarının açıklandığı konferans görüşmesinde konuştu. Geleneksel finans sisteminin yavaş olduğunu kaydeden Schulman şu ifadeleri kullandı:

“Şu anki finansal sistemin artık antika kaldığını hepimiz biliyoruz. İşlemlerin günler içinde değil, saniyeler içinde bittiği bir geleceği rahatlıkla hayal edebiliyoruz. Çok daha ucuz olabildikleri bir gelecek… Sadece zenginlerin değil, tüm insanların dijital ekonominin bir parçası olabildikleri bir geleceği görüyoruz. Biz de PayPal olarak bu geleceği şekillendirmek adına, sadece kripto ve dijital paralar ile blokzincir konusunda çalışacak olan bir birim kuruyoruz.”

Şirketin bu plânları hakkında bilgi sahibi olan ismini vermek istemeyen bir kişi de, PayPal’ın bu birime ciddi yatırım yapacağını ve hafife alınmayacak bir politika uyguladığını belirtti.

“Bu sadece başlangıç”

CEO Schulman ayrıca, PayPal kullanan dünyadaki 29 milyon işletmede müşterilerine kripto para ile alışveriş yapma seçeneğini sunmayı planladıklarını ve bunun için heyecanlı olduklarını da belirtti ve şunları söyledi:

“Önümüzdeki aylarda ilk uluslararası pazarımızı kuracağız. Bu çeyreğin sonunda bu kapasitemizin üzerine koyarak ilerlemeyi düşünüyoruz. Kripto paralar ile Venmo entegrasyonu önümüzdeki aylarda tamamlanacak. Tüm bu adımlar, kripto ve dijital paralar ile blokzincir dünyasındaki büyük ilerlemenin sadece başlangıcı.”

Bu arada Schulman’a göre PayPal uygulamasını kripto paralar için indirenler, uygulamayı daha öncesine göre iki kat daha fazla kullanıyorlar.

Dijital para endüstrisinde Paxos’la ortaklığının ardından PayPal, Ekim ayında kripto para hizmetlerini resmen başlatmıştı. Hizmetler 12 Kasım’da tüm ABD’li kullanıcılar için aktif hale gelmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl