PayPal, müşterilerinin kripto paraları cüzdanlarına çekmesine izin verecek

paypay bitcoin haberleri

Ödeme devi PayPal, ilerleyen dönemde kullanıcıların uygulama aracılığıyla satın aldıkları kripto para birimlerini kendi cüzdanına çekmelerine izin verecek.

Consensus konferansında konuşan PayPal’ın blok zincirinden sorumlu yöneticisi Jose Fernandez da Ponte, para çekme fonksiyonu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bilindiği üzere, PayPal uygulamasında şu anda satın alınan bir kripto para, PayPal’da saklanıyor ve dışarı çıkarılamıyor. Bu durum, şirketin platformu üzerinden Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alım satımını duyurduğu Ekim ayından beri böyleydi.

PayPal yöneticisi, “Uygulamayı mümkün olduğu kadar açık hale getirmeyi ve müşterilerimize, herhangi bir şey için istedikleri şekilde ödeme yapmalarını sağlayacak bir seçenek sunmayı istiyoruz. Müşterilerimiz, alışverişte kullanmak üzere kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz de satın aldıkları kripto paraları istedikleri yere aktarabilmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

PayPal’a kripto paralar için para çekme işlevinin ne zaman getirileceği bilinmiyor.

PayPal, kripto para alım satım ve saklama özelliğini devreye aldıktan sonra beklenenin ötesinde bir bilanço açıkladı. Şirket, ilk çeyrek için 6 milyar dolar gelir açıklamıştı. Bu rakamın ne kadarının kripto para işlemlerinden geldiği ise belirtilmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl