PayPal’ın sabit coin hamlesi ABD Kongresi’nde ses getirdi: Açıklama var

Ödeme devi PayPal'ın bir sabit coin çıkaracak olması, son dönemde sert kripto tartışmalarının yaşandığı Finansal Hizmetler Komitesi'nde de ses getirdi. Komite başkanı McHenry, sabit coin'ler ve kripto paralar için artık açık ve net regülasyon kurallarının olması gerektiğini söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi’ne bağlı olan ve 2 hafta önce sabit coin yasa tasarısı kabul edilirken büyük tartışmaların yaşandığı Finansal Hizmetler Komitesi de PayPal’ın, PYUSD adımına kayıtsız kalmadı.

“Yasa çıkması çok daha önemli hale geldi”

Konuyla ilgili olarak komite başkanı olan Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry, bir açıklama yayımladı. Kripto paralar ve sabit coin’ler konusunda açık ve net regülasyon kuralları olması gerektiğini belirten McHenry şunları söyledi:

“Açık regülasyonlar ve sağlam tüketici korunması artık sabit coin’lerin tüm potansiyelini gösterebilmesi için bir zorunluluk halini almıştır. Bu yüzdendir ki Kongre’nin artık, özellikle sabit coin’ler için bir dijital varlık yasası çıkarması bugün çok daha önemlidir. Artık bu iş bitmeli…”

McHenry ayrıca, sabit coin düzenlemesi için yasa çıkması konusunda artık zamanın da olgunlaştığını sözlerine ekledi.

Hatırlanacağı üzere temmuz ayının son haftasında Finansal Hizmetler Komitesi, bir sabit coin yasa tasarısı üzerinde çok sert tartışmalar yaşamış ve tasarı sonunda 34’e 16’lık oyla geçmişti.

Bu onaya rağmen görüşmeler ise yarıda kalmıştı. Yasa tasarısının kanunlaşması için ise hem Senato hem de Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesi gerekiyor. Cumhuriyetçiler ve Demokratların ciddi şekilde ayrıldığı birçok noktanın olduğu tasarının, iki taraftan da geçmesinin düşük ihtimal olduğu belirtiliyor.

Hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler, görüşmelerin durdurulması konusunda birbirlerini suçlamışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl