Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Peach Airlines, bilet alımlarında yıl sonuna kadar Bitcoin’i kabul edecek

Japon havayolu şirketi Peach Airlines, Bitcoin’i yıl sonuna kadar meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bunun yanı sıra şirket, kripto para birimlerinin kullanımını teşvik eden bir hamleyle Japonya’daki havaalanlarına Bitcoin ATM’si kurma planları olduğunu duyurmuştu. Diğerleri de yakın zamanda takip edecek mi? Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk havayolu şirketi Peach Airlines değildi. Daha önce AirBaltic duyurmuştu ancak Çin ve Güney Kore gibi pek çok Asya ülkesine giden Peach Airlines, dolayısıyla AirBaltic’e göre daha çok bilinen bir havayolu...

Japon havayolu şirketi Peach Airlines, Bitcoin’i yıl sonuna kadar meşru bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bunun yanı sıra şirket, kripto para birimlerinin kullanımını teşvik eden bir hamleyle Japonya’daki havaalanlarına Bitcoin ATM’si kurma planları olduğunu duyurmuştu.

Diğerleri de yakın zamanda takip edecek mi?

Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk havayolu şirketi Peach Airlines değildi. Daha önce AirBaltic duyurmuştu ancak Çin ve Güney Kore gibi pek çok Asya ülkesine giden Peach Airlines, dolayısıyla AirBaltic’e göre daha çok bilinen bir havayolu şirketi olduğu için daha çok ses getirdi.

Peach Airlines, daha önce Bitcoin‘i kabul edeceğini belli etmişti fakat pek çok havayolu kripto para birimlerini desteklemiyor.

Peach’in resmi olarak Bitcoin’i kabul etmesinin en önemli nedeni Japon hükümetinin Bitcoin’e verdiği destek oldu.

Japonya’da Blockchain

Bitcoin’in Satoshi Nakamoto takma ismindeki yaratıcısı muhtemelen bir Japon olduğu için, Bitcoin zaten uzunca bir süredir Japonya’da mevcuttu. Mayıs ayından beri birçok banka Blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. AEON Banks, Resona Bank ve Nomura gibi bankalar, Blockchain teknolojisine yakından ilgi duyuyorlar. Bu da Bitcoin’in hem teknoloji hem de ödeme yöntemi olarak kabul görmüş olduğunu gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl