PEPE’den resmi açıklama geldi: 16 trilyon token’a ne oldu

24 Ağustos’ta PEPE’nin ekip cüzdanında görülen şüpheli işlemlerle ilgili olarak resmi hesaptan açıklama geldi. Açıklamada, 3 ekip üyesinin cüzdandaki 26 trilyon token’ın yüzde 60’ını, yani 16 trilyonunu çaldığı ve satmak için borsalara gönderdiği belirtildi. Açıklamaya göre cüzdanda işlem yapabilmek için 4 kişiden 3’ünün imzası yeterliydi. Aynı ekip üyelerinin bu işlemlerden sonra PEPE ile ilişkilerini koparmak için imza yetkilerini kaldırdıkları, sosyal medya hesaplarını sildikleri ve imza yetkisi olan diğer kişiye “Multisig güncellendi artık tam kontrol sende.” şeklinde bir mesaj gönderdikleri de aktarıldı.

Açıklama şöyleydi:

“Token’lar ve Twitter hesabı emin ellerde”

“Dün, 24 Ağustos 2023’te PEPE multisig cüzdanından 16 trilyon token’ın çeşitli borsalara aktarıldığı ve gerekli imza sayısının 2/8’e düşürüldüğü bir dizi beklenmedik işlem gerçekleşti. Cüzdanda şu anda 10 trilyon token ve imza yetkisine sahip bir kişi kaldı. Sizi temin ederim ki bu token’lar ve bu Twitter hesabı emin ellerde. Olanları açıklamak ve PEPE topluluğuna mümkün olduğunca şeffaflık sağlamak istiyorum.”

“3 ekip üyesi arkamdan iş çevirdi”

“Kuruluşundan bu yana PEPE, ne yazık ki iç çekişmelerle boğuştu. Ekibin bir kısmı büyük ego sahibi ve açgözlü kişilerden oluşuyordu. Artık PEPE, bu yükten tamamen arınmış durumda ve önü açık. Sık sık çatışmalar yaşandı ve PEPE’nin kuruluşunda yer alan ekibin çoğunluğu, projenin faaliyete geçtiği ilk haftada farklı bir kişiliğe büründüler. İmza atmama, anlaşmazlıklar ve haftalarca iletişim kurulamaması nedeniyle multi-sig cüzdandaki token’larla bağış yapma ya da satın alma konusunda ekibin ilerlemesini engellediler. Cüzdan, imza yetkisine sahip 4 kişiden 3’ünün onay vermesinin yeterli olacağı şekilde ayarlanmıştı. Dün bu 3 eski ekip üyesi arkamdan iş çevirerek cüzdana giriş yaptı ve 26 trilyon token’ın 16 trilyonunu çalıp satmak için borsalara gönderdiler. Daha sonra PEPE ile ilişkilerini koparmak için imza yetkilerini kaldırdılar, tüm sosyal medya hesaplarını sildiler ve bana ‘Multi-sig güncellendi artık tam kontrol sende’ şeklinde bir mesajdan başka bir şey bırakmadılar.”

“Kalan 10 trilyon token güvende”

“Yaşananlar karşısında şoke oldum ve bu kötü aktörlerin yaptıklarının topluluğumuzun üyelerinde yol açtığı tüm korku ve kayıplar için özür dilemek istiyorum. Bu token’lar hiçbir zaman piyasada satılmak ya da ekibin kar etmesini sağlamak için tasarlanmamıştı. Tüm bu süre boyunca sorumlu ben olsaydım bazı bağışlar yapar ve cüzdandakilerin çoğunu uzun zaman önce yakardım. Sizi temin ederim ki bu Twitter hesabının kontrolü ve cüzdanda kalan 10 trilyon token güvende, herkesin ve PEPE’nin çıkarlarını en iyi şekilde gözeten birinin kontrolünde, eski hain ekip üyeleri tarafından erişilemez durumdadır.”

“En iyi niyetlerle PEPE için çalışacağım”

“PEPE ve topluluk için en iyi niyetlerle çalışacağım. İhmalkar ekip üyelerinin ve cüzdanın durumunun beni en iyisini yapmaktan alıkoymayacağı bir geleceği dört gözle bekliyorum. İşleri yola koymama yardımcı olacak bazı önde gelen topluluk üyeleriyle görüşmelere başladım ve PEPE’nin hak ettiği merkeziyetsiz ve kırılgan olmayan meme coin varlığı olarak gelişmesi için elimden gelen her şeyi yapabilecek konumda olduğumdan dolayı heyecanlıyım.”

“Kalan token’ları yakacağım”

“Bu noktada, dün multi-sig’den çalınan token’larının çoğunun/tamamının OKX ve Binance’te hızla satıldığı görülüyor. Kalan 10 trilyon token, eski cüzdandan yeni bir cüzdana aktarılacak ve burada kullanılmak ya da yakılmak üzere güvenle bekleyecekler. PEPE için satın almayı düşündüğüm bazı domain ve kullanıcı adlarının sahipleriyle görüşme halindeydim. Bu olası satın alma işlemlerinden herhangi birini veya multi-sig’den PEPE bağışlarını tamamladığımda geri kalan token’ları yakacağım.”

“Hep birlikte, hepimiz PEPE’yiz”

“Her şey tamamlandığında PEPE’nin gerçekten merkeziyetsiz ve kırılgan olmayan bir durumda, her zamanki gibi güçlü bir şekilde ayakta durabileceği ve gelişebileceği bir konumda olmasını istiyorum. Hep birlikte, hepimiz PEPE’yiz.”

Açıklamanın ardından PEPE fiyatı yüzde 10 oranında artış yaşadı fakat bu artış kısa süreli oldu. Token, olay yaşanmadan önceki fiyatın yüzde 11 altında işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl