PEPE Coin’in büyük yükselişi sürüyor: En büyükler arasına girdi

Kısa süre önce piyasaya sürülen meme coin PEPE’ye olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Sadece iki hafta önce piyasaya sürülen Pepe (PEPE), 582 milyon dolarlık piyasa değeriyle piyasanın en büyük 100 kripto parası arasına girdi.

pepe the frog pepe coin

Kripto para piyasalarının yeni “meme coin”i PEPE, son zamanlarda büyük bir ilgi görüyor. İki hafta önce piyasaya çıktığı ilk günlerde 24 saatlik bir süreçte yüzde 450 artan PEPE’nin yıldızı parlamaya devam ediyor.

CoinGecko’ya gör, son 24 saat içinde yüzde 111 değer kazanan PEPE token’ı hafta içinde yüzde 304 artış gösterdi.

420 trilyon 690 milyarlık arzı bulunan PEPE, popüler kültür referanslarına ve “internet geyiklerine dayanan DOGE, SHIB, Floki ve Dogelon Mars gibi token’ların arasına girmeyi başardı.

Yıllar içinde piyasaya birkaç Pepe the Frog NFT’si ve token’ı sürülmüştü. Ancak PEPE token’ı piyasanın dikkatini çekmede başarılı oldu.

Dört günde milyon dolarlık getiri

Hatta geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı, PEPE’ye 250 dolar tutarında yatırım yaparak kısa bir süre içinde 1.02 milyon dolar getiri elde etmeyi başardı. Kullanıcı, 15 Nisan’da, toplam 5.9 trilyon PEPE token karşılığında 0.125 ETH takas ettiği bir işlem gerçekleştirmişti.

PEPE, dört günlük bir süre içinde büyük bir artış yaşadığı için yatırım daha sonra bir milyon dolara yükseldi. Kullanıcı, alımları merkeziyetsiz borsas Uniswap’tan yaparken yaklaşık 4 bin 500 katlık bir kâra geçmiş oldu. Cüzdanda şu anda değeri 5.3 milyon doların biraz üzerinde olan 3.9 trilyon token bulunuyor.

PEPE ilk olarak 15 Nisan’da yaklaşık 0.000000001 dolar değerle piyasaya çıktı. CoinMarketCap verilerine göre, token şu aralar 0.0000009915 dolardan işlem görüyor.

PEPE neden bu kadar yükseldi?

PEPE’nin hızlı yükselişi, Google arama sorgularında orantılı bir artışla aynı zamana denk geldi.

“Pepecoin” için Google Trend puanı 9 Nisan haftasından 16 Nisan haftasına kadar 3’ten 100’e yükselerek önemli bir artış kaydetti.

Puan, belirli bir zaman dilimi içinde Google Arama’da belirli bir anahtar kelimenin yaygınlık derecesini gösteriyor. Metrik 0 ila 100 arasında değişirken, 100 belirli bir anahtar kelime araması için en yüksek popülerlik seviyesini ifade ediyor.

PEPE coin’in potansiyel fiyat dalgalanmasının, OKX, Huobi, Gate.io ve MEXC gibi çeşitli kripto para borsalarında listelenmesiyle de ilgisi bulunuyor.

“Akıllı cüzdanlar”da PEPE etkisi

PEPE için DeFi hacimlerinde önemli bir artış yaşandı. Token’ın işlem hacimleri, 15 Nisan’da Uniswap PEPE/WETH havuzunda 2.99 milyon dolardan, çoklu likidite havuzlarının ve merkezi borsa listeleriyle 240 milyon doların üzerine çıkarak önemli bir artış yaşadı.

Nansen’in Ethereum analiz panosuna göre, bir önceki hafta boyunca “smart money” (akıllı cüzdanlar) ile ilişkili 30’dan fazla cüzdan tarafından yaklaşık 1 milyon dolar değerinde PEPE token’ı satın alındı. “Akıllı cüzdanlar” kategorisi, hem son derece aktif olan hem de önemli bir işlem hacmine sahip olan trader’lara atfediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl