Meme coin PEPE rekor kırdı: Coinbase mi geliyor?

“Roaring Kitty” takma adıyla bilinen Keith Gill'in, seneler sonra dün ilk kez tweet atması, meme coin'lere bir kez daha büyük yükseliş getirdi. Sıra ise bugün PEPE'deydi. Meme coin, dün akşam başladığı yükselişini bugün de sürdürdü ve ATH yaptı. Öte yandan yükselişi tetikleyen sebeplerden biri de, Coinbase listelemesi iddialarıydı.

pepe coin nedir

2021 yılında GameStop’taki büyük “short squeeze” olaylarındaki ana karakterlerden biri olan finansal analist Keith Gill’in X’e geri dönmesi, PEPE’ye de yaradı. Dogecoin ve Shiba Inu’dan sonra en büyük 3. meme coin olan PEPE, dün akşam başlattığı yükseliş hareketini bugün de sürdürdü ve tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Meme coin’ler gibi GameStop da uçuyor

“Roaring Kitty” takma adlı analistin dün sadece bir tweet atması, KITTY adlı meme coin ile GME coin’de büyük yükseliş yaşatmıştı. TSİ 16.30’da ABD piyasalarının açılmasının ardından ise GameStop hisseleri de adeta uçuşa geçmişti. Yüzde 90’dan fazla artan GME’deki hareketler 6 kez devre kesici çalışmasına neden olmuştu. GME’nin son 1 aydaki artışı da %445 oldu.

Yeni paylaşım PEPE’yi yükseltti

PEPE’deki yükselişin ardında ise Keith Gill’in yaptığı yeni bir paylaşım vardı. Gangs of New York filmindeki karakterlerin yüzlerinin, PEPE’nin karakterinde olduğu gibi yeşile dönmesi, kripto takipçileri tarafından bir mesaj olarak algılandı. PEPE’de %20’den fazla yükseliş yaşanırken, Shiba Inu, DOGE ve WIF de yükselen diğer meme token’lardandı.

Coinbase mi geliyor?

Öte yandan Coinbase borsasının da PEPE’yi listeleyeceği yönünde bazı dedikodular sosyal medyada gözlerden kaçmadı. Hatta bazı kullanıcılar, Coinbase’de bugün yaşanan sistem sorununun, PEPE listelemesiyle ilgili olduğunu dahi iddia ettiler. Coinbase’in de konuyla ilgili açıklama yapmaması, iddiaların sıcak kalmasını sağladı. PEPE, burada yükselişine devam etti ve bugün ATH (0,000011 dolar) yaptı.

Meme coin haberin yazıldığı dakikalarda 0,000010 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl