20 kata yakın artan PEPE’de, yatırımcıların yüzde 96’sı kâra geçti

2023 yılında çıkan ve Türkiye dahil birçok ülkede güçlü bir yatırımcı grubuna sahip olan PEPE, boğa sezonunun yıldızlarından olmaya devam ediyor. Şubat ayından bu yana 15 kattan fazla artan PEPE'de yatırımcıların da çok büyük oranda kârda oldukları görülüyor.

2024 yılının durmaksızın yükselen coin’lerinden olan PEPE, yeniden ATH yaptı. 0,000017 dolar ile bugün rekor tazeleyen meme coin’de ayrıca yatırımcıların çok büyük bir bölümü kâra geçti.

Veri analitik platformu In to The Block’un verdiği bilgiye göre PEPE’de yatırım yapan hesapların %96’sı kâra geçmiş durumda… PEPE’deki yükseliş Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin’leri adeta katlayıp geçerken, piyasa değeri de bugün gelen zirveyle birlikte Polygon’u (6.7 milyar dolar) geride bıraktı.

Alımlar da devam ediyor

PEPE, şubat ayında 0.000001 dolar seviyesindeyken bugün ise 20 katlık bir yükseliş seviyesine yaklaşmak üzere… 0.000017 dolardan işlem gören meme coin’de büyük cüzdan alımları da sürüyor. Haberin yazıldığı dakikalarda 2 yeni oluşturulan cüzdan, OKX borsasından 3.1 milyon dolarlık token aldılar. Toplam 182 milyar adet alım yapan iki cüzdan, token’larını kendi hesaplarına çektiler.

Şu ana kadar meme coin yılı oldu

2024 boğa sezonu bazı yapay zeka ve meme odaklı coin’ler dışında ise birçok altcoin için hayal kırıklığıyla geçti. PEPE’nin dışında, Solana ağı üzerinde çıkarılan meme coin’ler ciddi şekilde artarken, WIF, BONK, MYRO gibi token’lar önplana çıkanlardı.

Dogecoin ve Shiba Inu’yı günlük işlem hacminde de geride bırakan PEPE, DOGE’a oranla 3 kat, SHIB’e oranla ise 8 kat fazla günlük işlem hacmi yakaladı.

Öte yandan PEPE’deki yükselişin ardında, Coinbase ya da Robinhood gibi bir listeleme olmaması da dikkat çekiyor. Şu ana kadar bu meme coin’in yükselişinde birincil sebep olan bir etken bulunamadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl