Shiba Inu’da 2.5 milyon dolar kaybeden trader, şimdi de zirveden PEPE aldı

Bir meme coin trader'ı Shiba Inu'da büyük zarar etmesine neden olan hareketleri bir kez daha yapıyor gibi gözüküyor. Önceki boğa sezonunda zirveden SHIB alıp 2.5 milyon dolar zararla satış yapan bu kişi, şimdi de, zirve seviyelerden PEPE aldı.

Kripto para piyasalarında projeler ne kadar kaliteli ve iyi olursa olsun, yapılan yatırımın zamanlaması da çok önemlidir. Bir projeye yatırım yaparken o projenin dinamiklerini bilmek kadar, piyasasının gidişatından da haberdar olmak gerekir.

Milyon dolarlık fonları olduğu görülen bir trader’ın ise tepeden alıp dipten satmak gibi, aslında hiç yapılmaması gereken işlemleri yaptığı görülüyor.

Lookonchain’in verdiği bilgiye göre, bugün bu hesap OKX borsasından 67 milyar adet (1 milyon dolar) PEPE çekimi yaptı.

Aynı hesabın 2 sene önce Shiba Inu’nun ralli yaptığı dönemde alımlar yaptığı ve daha sonra 2022 yılındaki iki büyük düşüş döneminde de token’larını elinden düşük fiyata çıkardığı görülüyor. Bu hesap SHIB’de 2.5 milyon dolardan fazla zarar etmişti. Bu zarar, varlıklarının %85’inden fazlasına tekabül ediyordu.

Bilindiği gibi PEPE de, birkaç aydır bir ralli içerisinde bulunuyor ve boğa öncesi fiyatına göre 15 kattan fazla değerlenmiş durumda… Yani bu trader yine bir meme coin’i tepe seviyelerden almış görünüyor.

Trader’ın SHIB alım ve satım bölgeleri aşağıdaki grafikte görülebilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl