Perakende devi Walmart da kripto para ve blok zincir yöneticisi arıyor

Kripto paralar konusunda tecrübe sahibi yönetici arayışına giren büyük Amerikan şirketlerine dünyaca ünlü perakende devi Walmart da katıldı. Şirketin, dün akşam saatlerinde, kurumsal firmalar ve bireyler için iş ve çalışan arama platformlarından Linkedin'e ilân verdiği ortaya çıktı.

Tüm dünyada kripto para endüstrisi her geçen gün daha çok konuşulur hale gelirken, özellikle satış konusunda etkinliklerini kaybetmek istemeyen dev şirketler de kripto paralar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi yönetici arayışlarına girdi.

“Dijital para, kripto para ve blok zincir uzmanı…”

İşte bu şirketlere şimdi de Amerikan perakende ürün devi Walmart da katıldı. Şirketin iş ilânında “dijital ve kripto para alanında ürün yöneticisi pozisyonunu dolduracak vizyoner bir lider” arandığı belirtildi:

“Seçilecek kişi, dijital para stratejisinin belirlenmesinden sorumlu olmasının yanında ürünler için yol haritasını da belirleyecektir. Dijital ve kripto paralar gibi, blok zincir ve ona bağlı teknolojilerde bir uzman olduğu için bu kişi aynı zamanda şirketin kapasitesini gözönünde bulundurarak, gelecek adına da plânlarına karar verecektir. Kripto bağlantılı yatırımlar ve kurulacak ortaklıklar da bu kişinin sorumluluğunda olacaktır”

Dev rakip Amazon’dan sonra gelen ilân…

Bu konuda son olarak Temmuz ayında e-Ticaret ve teknoloji devi Amazon ses getirecek bir adım atmış ve web sitesinde dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi arandığına dair bir iş ilânı paylaşmıştı. Walmart’ın da, Amazon’un bu iş ilânından birkaç hafta sonra böyle bir ilân vermesi de dikkat çekti. İki şirket perakende ürün konusunda birbirlerinin büyük rakipleri konumundalar…

Haturlanacağı üzere Walmart’ın Çin kolu da, geçtiğimiz seneelrde tedarik zinciri blok zincir şirketi VeChain’le de bir ortaklık kurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl