Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Perakende devi Walmart, metaverse’e giriyor: Kripto para ve NFT planı

ABD’li perakende devi Walmart’ın kendi kripto parasını ve NFT koleksiyonunu oluşturma planlarıyla metaverse’e hazırlandığı bildirildi.

CNBC’nin haberine göre, büyük mağaza zinciri, geçen ayın sonlarında elektronik, ev dekorasyonu, oyuncaklar, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri de dahil olmak üzere sanal ürünler çıkarma ve satma niyetini gösteren birkaç yeni ticari marka başvurusu yaptı. Ayrı bir başvuruda şirket, kullanıcılara NFT’lerin yanı sıra bir kripto para da sunacağını belirtti.

ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu’na göre Walmart, söz konusu başvuruları 30 Aralık’ta yaptı. Toplamda yedi ayrı başvuru gerçekleştirildi.

Marka vekili Josh Gerben, “Başvurular, perde arkasında kripto para, metaverse ve sanal dünya konusunda çok fazla planlama yaptıklarını gösteriyor.” dedi.

Facebook’un şirket adını Meta olarak değiştirmesinden bu yana tüm dünyada şirketler, bu sanal dünyaya nasıl uyum sağlayabilecekleri konusuna kafa yoruyor. Örneğin Nike, Kasım ayı başlarında kendi markasını taşıyan sneaker ve giyim ürünleri satma planlarını ortaya koyan bir dizi marka başvurusu yaptı. Ayrıca Nikeland adında bir çevrim içi dünya oluşturmak üzere Roblox ile birlikte çalıştığını açıkladı. Aralık ayında da sanal ayakkabı şirketi RTFKT’ı satın aldı. Öte yandan GAP, ikonik logolu sweatshirt’lerinin NFT’lerini satmaya başladı. Under Armour ve Adidas’ın da NFT’leri geçen ay tamamen tükendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl