Tecrübeli analist Peter Brandt zaman verdi: Bitcoin zirvesi için 525 gün var

Kripto para piyasaları, çarşamba günkü Fed toplantısını ve kurum başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarını beklerken, ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin için 160 bin ilâ 200 bin dolar arasında bir hedef belirledi ve bu seviye için de süre verdi.

ABD’li analist Peter Brandt, içerisinde bulunduğumuz boğa sezonunun 2025’in sonuna kadar devam etmesini beklediğini belirtti. 720 bin takipçili X hesabından piyasayı yorumlayan Brandt, Bitcoin’in 160 bin dolarlık fiyatı aşacağını düşündüğünü söyledi.

“525 günlük süre var…”

Bitcoin’in 2022’nin kasım ayındaki 15 bin dolarlık dip seviyesinden 50 bin dolarlık seviyeyi aşması için 525 gün geçtğini belirten ünlü analist şunları söyledi:

“Ben daha çok şubat ayında yazdığım analize güveniyorum. Boğa piyasasının 2025’in sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorum. Bitcoin 15 bin dolarlık dip seviyesinden 525 gün sonra 50 bin doları aştı. 160 bin dolarlık zirveye gitmesi için de yine bu kadar gün geçmesi gerekeceğini tahmin ediyorum”

Brandt şubat ayındaki analizinde ise Bitcoin’in 2025’in eylül ayında yaklaşık 200 bin dolara gidebileceğini belirtmişti.

“8 yıldır Bitcoin tutuyorum”

Fiyattan bağımsız olarak boğa sezonunun baş evrelerini geride bıraktığımızı belirten Brandt, “Bana göre ödül yarılanması aynı zamanda yolun da yarısıydı. Yine de her zaman risk yönetimini iyi yapmak gerekir. Ben 8 yıldır elimde Bitcoin tutuyorum” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl