Analist Peter Brandt: Bitcoin altın karşısında 3 kat daha artacak

Finans dünyasının tanıdığı tecrübeli analistlerden biri olan Peter Brandt, Bitcoin'in altın karşısındaki yükselişinin önümüzdeki 1 yılda da devam edeceğini söyledi. Brandt yaptığı yorumda, "Bitcoin altın karşısında 3 kat daha değerlenecek" dedi.

Peter Brandt, Bitcoin konusunda iddialı bir analiz yaptı. Altın ile Bitcoin’i karşılaştıran Brandt, en büyük kripto paranın, sarı metal karşısındaki yükselişinin önümüzde 12 ilâ 18 aylık süre boyunca iyice artacağını ifade etti.

X üzerinde 700 binden fazla takipçisi olan Brandt, yaradılışından bu yana Bitcoin’in altın karşısında her zaman değerlendiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Ortaya çıkışından bu yana Bitcoin, altın karşısında hep kazandı. Aşağıdaki grafik, 1 Bitcoin almak için gereken ons altın sayısını gösteriyor. 12 ilâ 18 aylık dönemde bu oran artmaya devam edecektir. Sonunda da 1 BTC almak için gereken ons altın adedi 100’e çıkacak diye düşünüyorum”

Grafikte şu anda 1 BTC almak için gereken ons altın adedi ise 29 olarak gözüküyor. Dolayısıyla Brandt’in tahminine göre, Bitcoin’in altın karşısındaki değerlenişi 3 katın da üzerinde olacak.

Brandt yorumunun son cümlesinde de Bitcoin karşıtı olan Peter Schiff’e mesaj gönderdi ve “Bu yoruma sen ne diyorsun Peter Schiff?” dedi.

Bitcoin ve kripto paralara karşı olan Schiff, bu tarz varlıkların hiçbir somut değerinin olmadığını iddia ediyor.

Schiff genelde ABD finans medyası tarafından kripto para savuncuları karşısında yaşanan tartışmalar için programlara çağrılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl