Peter Thiel’ın şirketi Founders Fund Bitcoin ve Ether aldı: Reuters

Kurucuları arasında Peter Thiel'ın da bulunduğu yatırım firması Founders Fund'ın yeniden Bitcoin ve Ether yatırımlarına başladığı belirtiliyor. Şirketin yaz sonundan, sonbahar başlangıcına kadar olan sürede kademeli şekilde 200 milyon dolarlık alımlar yaptığı ifade edildi.

Bitcoin 50 bin doları 2 yıl sonra dün ilk kez aşmayı başarırken, Wall Street gibi Silikon Vadisi’nin önemli oyuncuları da kripto para yatırımlarına yavaş yavaş başlamış gibi gözüküyor.

Yarısıyla Bitcoin, yarısıyla Ether

Haber ajansı Reuters’ın iki kaynağına dayandırdığı haberine göre Peter Thiel’ın kurucuları arasında bulunduğu yatırım şirketi Founders Fund, 200 milyon dolarlık Bitcoin ve Ether aldı. Oranlama ise yarı yarıya yapıldı. Alımların yaz sonu ile sonbahar aylarının başında yapıldığı belirtildi.

1.8 milyar dolar kazanmışlardı

Founders Fund, Bitcoin yatırımlarını dünyada en erken yapan şirketlerden biri olarak biliniyor. 2014’te alım yapan şirket, 2022’deki piyasa çöküşünden önce satış yapmış ve adeta nokta atışıyla büyük kâr elde etmişti. Şirket bu hamlesiyle 1.8 milyar dolar kazanmıştı.

Reuters, haberinde fiyat ortalamasının bilinmediğini ancak şirketin alım yaptığı dönemlerde Bitcoin fiyatının 30 bin doalr altı olduğunu da yazdı.

PayPal’ın da kurucularından olan Peter Thiel daha önce birçok kez Bitcoin hakkında yaptığı olumlu açıklamalarla biliniyor. Founders Fund, ana akım yatırımlarından farklı ve agresif tarzdaki hamleleriyle bilinen bir şirket konumunda yer alıyor. Şirketin yatırımları arasında SpaceX ve Palantir ile birlikte birçok teknoloji odaklı firma da bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl