Petro nasıl alınır – Venezuela’nın resmi dijital parasını satın alma rehberi

20 Şubat'ta ön satışına başlanan Venezuela'nın resmi dijital parası Petro nasıl alınır? Adım adım satın alma rehberi.

Venezuela, bir süredir resmi dijital para birimi için hazırlık yapıyordu. ABD ambargosundan kurtulmak amacıyla uygulamaya konulan bu dijital paranın petrol destekli olacağı bildirilmişti. Petro adı verilen dijital paranın ön satışına 20 Şubat’ta başlandı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun açıklamasına göre, Petro’nun ön satıştaki ilk gününden 735 milyon dolar toplandı.

Resmi internet sitesine göre Petro, Nisan ayında kripto para borsalarında yer alacak.

Adım adım Petro satın alma rehberi

Petro nasıl alınır? Petro‘ya kripto para borsalarında işlem görmeden önce yatırım yapmak isteyenler Petro’nun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmalılar.

1. Adım: Şu linkten Petro’nun resmi ön satış sitesine girin.

2. Adım: Bir şirket olarak başvuruyorsanız “Persona Juridica”, bir birey olarak başvuruyorsanız “Persona Natural” seçeneğini işaretleyin.

3. Adım: Açılan sayfada ilk kutucuğa adınız ve soyadınızı, ikinci kutucuğa kimlik çeşidini (Pasaport vb.), üçüncü kutucuğa kimlik/pasaport numarasını, dördüncü kutucuğa ülkenizi ve son kutucuğa ise e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor.

4. Adım: 3. adımdaki tüm bilgileri doldurup onaya bastıktan sonra size bir mail gelmesini bekleyin. Gelen maildeki bağlantıya tıklayın.

5. Adım: Bağlantıyı içeren web sayfası “Offer” başlığıyla açılıyor. Burada Petro’yu hangi yolla alacağınızı belirtmelisiniz (Dolar, Euro, BTC ya da ETH).

6. Adım: Minimum ve maksimum teklif miktarlarınızı girin ve “Para kaynaklarının yasal olduğunu beyan ederim” kutucuğunu işaretleyin. Devam etmek için captcha’daki kutucuğu tıklayın.

8. Adım: Size [email protected] adresinden “Data update: Petro” başlıklı bir e-posta gelecek ve bu e-postadaki bağlantı sizi Documentation ekranına götürecek. Burada telefonu numarası bilgisini girmeniz, pasaport ile kimlik kartı görüntülerini yüklemeniz ve “Accept” tuşuna tıklamanız gerekecek.

9. Adım: Bu ekranda karşınıza “Verilen tüm belgelerin tamamen güvenilir olduğunu beyan ederim” anlamına gelen “I declare that all the documentation provided is completely reliable” şeklinde bir yazı çıkacak. ‘Evet’ anlamına gelen ‘SI’ onayını verdikten sonra Accept’i tıklayın.

10. Adım: Kaydınızın başarılı olduğunu bildiren ve başvuruyu onaylamanız için size bir kod ileten başka bir e-posta daha gelecek.

11. Adım: E-postadaki doğrulama kodunu belirtilen adrese girerek başvurunuzun onaylanmasını bekleyin.

12. Adım: Ekranda onayın başarılı olduğuna dair bir bilgi göreceksiniz. Bundan sonra sizin için bir cüzdan ve hesap oluşturduklarını bildiren bir e-posta almayı bekleyin. Bu e-posta alındığında rehberi güncelleyeceğiz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. furkan Yanıtla

  Burak Bey hala mail gelmedi sizlere geldimi acaba ?

  1. Burak Köse Yanıtla

   Gelmedi, geldiğinde yazıyı güncelleyeceğiz…

 2. furkan Yanıtla

  Burak Bey işlemin 6. adıma kadar tamamladım fakat mail adresime herhangi bir mail gelmedi henüz .3 gündür denedim fakat hala bir mail gelmedi.Bu durum normal mi ?

  1. Burak Köse Yanıtla

   Evet, gayet normal. Biz de aynı şekilde günlerdir mail bekliyoruz.