Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Phemex Traders Arena 3 başlıyor: Takımlar, 750 bin dolar için yarışacak

Phemex sponsorluğunda

Sadece birkaç gün içinde Phemex Traders Arena‘nın 3. bölümüne başlayacak. Geçtiğimiz sefer çok büyük bir başarı elde edildi. Bu nedenle şimdi de mücadeleye katılmak için herkes davet ediliyor.

Bilmeyenler için Phemex Traders Arena (#PTArena), 750 bin dolarlık ödül havuzundan pay almak için savaşan farklı trade takımlarını karşı karşıya getiren bir BTC/USD kripto sözleşme trade yarışması olarak tanıtılabilir. Ödüller çok büyük, bu yüzden en kısa zamanda işlem kaslarınızı çalıştırmaya başlayın!

Yarışmadaki trade kuralları aynı ancak bazı gereksinim ve ödüller değişti. Bu kez kayıt sırasında başlangıçtaki net değeri 0.005 BTC olan bir Phemex BTC trade hesabına sahip olmanız gerekiyor. Buna ek olarak, yarışmanın tüm katılımcılarına 5 dolarlık işlem bonusu verilecek.

Tarihler:

 • 7 Haziran-20 Haziran: Kaptan ve Takım Kayıtları
 • 21 Haziran-4 Temmuz: Yarışma
 • 12 Temmuz: Ödül Dağıtımı

Katılımcı Ödül Havuzu (USD)

“PT Arena 3: Race for Glory” için olan ödül havuzu, ne kadar sayıda katılımcı olacağına bağlıdır. Ne kadar çok katılımcı olursa, ödül havuzu da o kadar büyüyecektir. O yüzden hem kaptanlar hem de oyuncular şimdi takımınızı toplayın ve trade yapmaya hazır olun! 750 bin dolarlık ödül sizin talep edeceğiniz anı bekliyor.

Takım boyutları ve kaptan ödülleri

Trader’s Arena bu bölümünde ayrıca takım kaptanları için de yeni bir ödülü var. Başarılı bir şekilde takım oluşturabilen her kişi, takım büyüklüğüne göre değişen bir ödül kazanacak.

Yarışma formatı

Büyük bir takım kurabilecek etkiye sahip olduğunu düşünenler, takım kaptanı olmak için bu formu doldurabilirler. Takım üyelik kayıtları 7 Haziran günü açılır açılmaz, tüm kalifiye trader’lar kendi isteklerine göre takımlara ya da kaptanların yanına katılabilirler.

Bir takımın en az 10 üyesi olmak zorundadır. Yarışma başladığı zaman bu kurala riayet etmemiş olan takımlar dağıtılacaktır. Bu dağıtılan takımın üyeleri daha sonra, rastgele diğer takımlara yerleştirilecektirler.

Takım sıralamaları, her takımın en iyi yüzde 25’lik trader’larının ortalama Yatırım Getirisi’ne (ROI) bağlı olarak yapılacaktır. Ancak eğer bir takımın 40’tan az üyesi varsa sıralama, ilk 10 trader’ın ortalama yatırım getirisine göre hesaplanacaktır.

Katılımcılar ayrıca bireysel seviyede de hem sıralanacak hem de ödüllendirilecekler. Takım sıralamalarının aksine, bireysel skorlar kâr ve zarar üzerinden yapılacaktır.

Ödül dağıtımı

Son ödül havuzu, takım ödülleri ve bireysel ödüller olmak üzere 2 kategoriye ayrılacak.

Takım ödülleri, bu havuzun yüzde 78’ini oluşturuyor ve dağılım şu şekilde oluyor:

 • İlk sıradaki takım tüm ödül havuzunun yüzde 25’ini alır
 • İkinci olan yüzde 15’ini alır
 • Üçüncü takım ise yine tüm havuz ödülünün yüzde 8’ini kazanır
 • 4 ilâ 10. sıralar arasındaki takımlar ise kalan yüzde 30’luk kısmı eşit şekilde paylaşırlar.

Bireysel ödüllerin toplamı ise yüzde 22’lik kazancı paylaşırlar. Dağılım şu şekilde olur:

 • Birinci olan kişi tüm ödül havuzunun yüzde 8’ini
 • İkinci olan kişi yüzde 5’ini
 • Üçüncü olan kişi yüzde 2’sini kazanır
 • 4 ilâ 10. sırayı alan kişiler ise yüzde 7’lik kısmı eşit olarak paylaşırlar.

Öte yandan;

 • Kazanan takımların kaptanları, takım ödülünün yüzde 40’ını alırlar
 • Her kazanan takımın en iyi 10 üyesi yüzde 30’luk ödülü kendi aralarında eşit olarak alırlar. Geri kalan takım üyeleri de kalan yüzde 30’luk ödülü paylaşırlar.
 • Eğer kazanan takımın 20 kişiden az üyesi varsa, takım ödülünün yüzde 40’ını kaptan alırken, diğer üyeler de aralarında yüzde 60’lık kalan kısmı eşit şekilde paylaşırlar.

Yarışma boyunca işlem hacimleri 500 doların altında kalan hesaplar ödül alma hakkı elde edemez.

Hesaplama formülleri

Bireysel ROI ve takım ROI kazançlarını nasıl hesaplayacağımızla ilgili bilgiler buradadır.

Ek detaylar

Her kullanıcı yarışmaya tek bir hesapla katılmak zorundadır. Lütfen yarışmaya katılmak için kullandığınız e-posta adresinin geçerli bir Phemex UID’sine bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca, lütfen e-posta adresinizi verirken büyük/küçük harf duyarlılığına dikkat ettiğinizden emin olun. Sistem bu duruma duyarlıdır.

Yarışmayla ilgili diğer kuralları, ödül dağılımlarını ve gereksinimleri görmek için buradan açılış sayfasına gidebilirsiniz.

Diğer konular…

Başarılı şekilde katılım sağlayan yarışmacılar Phemex’in resmi Twitter hesabını takip edebilirler. Tüm yarışma boyunca Phemex, rastgele seçtiği takipçilere günlük ürünlerle ödüllendirecektir.

Bol şans!

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. Uzmancoin.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun