Bitcoin madencilik şirketi 187 milyon dolarlık cihaz alımı açıkladı

Marathon, RIOT ve Cleanspark gibi şirketlerin yüzlerce milyon dolar değerde madencilik makinesi almasının ardından bugün de Ortadoğu bölgesinin bu alanda en önemli firması olarak görülen Phoenix Group, 187 milyon dolarlık bir alım açıkladı.

Son dönemde Bitcoin ve blok zinciri alanında Ortadoğu’nun parlayan yıldızı olarak yükselen Phoenix Group, madencilik cihaz üreticisi olan Bitmain ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket, 187 milyon dolarlık Bitcoin madencilik cihazı aldı.

Su soğutma ile madencilik…

Yapılan açıklamada alınan cihazlarla ilgili detay paylaşılmaması dikkat çekti. Şirketin, özellikle suya batırılarak çalışan cihazlarla madencilik yaptığı ve yenilenebilir enerjiye önem verdiği biliniyor.

Phoenix, ağustos ayında Arap Yarımadası’nın güneyinde yer alan Umman’da 300 milyon dolarlık Bitcoin madencilik çiftliği kurma konusunda devletle anlaşma sağlamıştı.

Blok zinciri teknolojileri konusunda da adımlar atan Phoenix, aralık ayında da Abu Dabi Borsası’nda işleme açılmıştı. Şirket hisselerine o dönem beklenenden 33 kat fazla talep olduğu belirtilmişti.

Hatırlanacağı üzere dün de ABD merkezli Cleanspark, Bitmain ile 90 milyon dolarlık bir anlaşma yapmış ve yine 100 milyon dolarlık, ileri tarihli bir alım için de prensip anlaşmasına varmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl