Pi Coin’de beklenen başlangıç tarihi ne zaman

Son dönemde proje ekibine yönelik ağır tepkilere rağmen Pi Network'te başlangıç için kesin tarih hala açıklanmadı. Beklentiler ekim ayı ortasını işaret etse de, topluluk uzun süren sessizlikten ötürü hala kızgın…

Özellikle 2021 yılında çok büyük bir topluluk oluşturan ve kalabalıkları peşinden koşturan Pi Network’te ana ağ başlangıcının ne zaman olacağı konusu tartışılmaya devam ediliyor.

Twitter’da 2.6 milyondan fazla takipçiye ulaşan Pi Network’ün, bu sene başında ise madencilik yapan 35 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyordu.

2 senedir sessizliğe gömüldü

Ancak 2021 yılında büyük sükse yapan ve milyonlarca kişinin ilgi gösterdiği Pi Network, o dönemden bu yana ana ağ başlangıcı için takipçilerine kesin bir tarihi hala veremedi. 2 sene önce Beta ve test ağı aşamalarını başarılı bir şekilde tamamlayan ve ana ağ sürecine geçen Pi Network, son süreçte adeta sessizliğe gömüldü.

Kapalı ana ağ sürecinın amacı neydi?

Ekip bir süre sonra hatta “kapalı ana ağ” sürecini de başlattı. Projeyi yakından takip edenler burada amacın geliştiricilerin değişik Pi özelliklerini rahatça test edebilmelerine olanak sağlanması ve ayrıca kullanıcıların da, karmaşık olmayan bir şekilde bu dönemde KYC tanımlamalarını sorunsuz yapmaları olduğunu ifade ediyorlar.

Sadece 5-6 milyon KYC yaptı!

Proje ekibi de özellikle KYC prosedürlerinin önemine değinen birçok açıklama yapmıştı. Ancak yaklaşık 45 milyon katılımcısı olduğu belirtilen projede KYC oranı 5-6 milyon civarında kaldı.

Protokol 30 Mayıs’ta ise Fireside Forum’unu da başlattı. Token ekonomisini sosyal medya etkileşimlerine dahil etme amacı güden bu sosyal platformun ardından bir Twitter kampanyası daha açıklandı.

Takipçileriyle etkileşimi artırmak için Twitter’da “Geliştirici Elçisi Kampanyası” başlatıldı. Bu kampanya da projeye ciddi bir geliştirici kitlesi kazandırdı.

Ancak tüm bu yaşananlara rağmen ana ağ başlangıcıyla ilgili hala ikna edici bir açıklama yapılmış değil. Dedikodular ve spekülasyonlar bu başlangıcın ekim ayı ortasında olabileceğini belirtiyor ancak proje ekibi hala sessizliğini koruyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl