Pi Network kullanıcılarından ekibe büyük öfke var

Bir türlü sağlanamayan ana ağ geçişi konusunda Pi Network kullanıcıları endişelerini koruyor. Geliştiricilerin kısa vadede Pi Coin'i büyük borsalarda listeleme hedefi bulunmazken, madenci sayısında da çok ciddi bir düşüş yaşanıyor.

Pi Network’te son dönemde duyulan endişeler her geçen gün daha fazla dillendirilmeye başlandı. Ağın hala kapalı bir sistem olarak kalması ve geliştiricilerin Pi Coin’i Binance ile Coinbase gibi büyük borsalarda listeleme girişimlerinin hala gelmemesi, topluluktan ciddi şekilde tepki çekmeye başladı.

Bilindiği üzere Stanford Üniversitesi’ndeki bazı öğrenciler tarafından geliştirilen Pi Network özellikle cep telefonları üzerinden madencilik yapılabilmesiyle dikkat çekiyor. Bu sayede işlem ücretleri de Bitcoin ve diğer kripto paralara oranla çok daha düşük seviyede kalabiliyor.

Sessizlik sayıyı düşürdü

Pi Network çok fazla ilgi gördüğü dönemde tüm dünyadan kalabalıkları kendisine çekmeyi başarmıştı ancak son dönemde geliştiricilerin bir türlü beklenen açıklamaları yapmamaları, madenci sayısını da önemli derecede düşürdü.

Pi Coin’lerin merkezi ya da merkeziyetsiz borsalarda satılamaması da yatırımcıların ellerindeki coin’leri her geçen gün daha da değersiz kılıyor.

Tüm bu yaşananlar kullanıcıların, çekirdek ekibe yönelik sürekli artan derecede tepki göstermesine neden oluyor.

Bir kullanıcının Twitter’dan, ekibin kısa vadede ana ağı açmayacağını yazması dikkat çekerken bu kişi Pi Coin tutanların çoğunluğunun Çin, Nijerya, Filipinler ve Vietnam’da yer aldığını belirtti. Ekibin de, coin tutan büyük bölümün küresel çapta olmamasınından ötürü sistemi kapalı tutmaya devam ettiği iddia ediliyor.

Bazı kullanıcılar ise Pi Network’ün kapalı kalmasının, ekibin istediği bir durum olduğunu, bu sayede uygulama içinde reklamların yer aldığını ancak coin’in borsalarda listelenmesi durumunda bu reklamların değerinin kalmayacağını ifade ediyorlar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl