Kripto fon yöneticisine göre ayı piyasası büyük ölçüde sona erdi

Crypto Asset Management'ın genel müdürü Timothy Enneking, ayı piyasasının büyük ölçüde bittiğini öne sürdü.

Crypto Asset Management’ın genel müdürü Timothy Enneking, yaptığı açıklamada ayı piyasasının büyük ölçüde bittiğini söyledi.

Geçen yıl kurulan ve yaklaşık 20 miyon dolar varlığa sahip olan Crypto Asset Management, CAMCrypto30 kripto endeksinin Ocak ayındaki yüksek seviyesinden bu yana %69 değer kaybettiğini gördü. Enneking ise bu düşüş için dört sebep görüyor.

Bunlar varlık konsolidasyonu, düzenleyici kaygılar, Mt. Gox’tan kaynaklanan büyük tasfiyeler ile girişimlerin kripto varlıklarını maaş ödemeleri ve masrafları için satması. Enneking bunların piyasadaki genel düşüşün sebepleri olduğunu yazdı.

Enneking, 2017’deki inanılmaz artıştan sonra konsolidasyonun kripto para yatırımlarına yatırılan fonların bir bölümünün geri çekilmesiyle sonuçlandığını ifade etti.

Enneking ayrıca Bitcoin‘in toplam kripto para piyasasındaki payının 20 Aralıkta %45.7’den %44.3’e düştüğünü kaydetti. BTC hakimiyetindeki bu düşüşün Bitcoin ve diğer kripto paralar arasındaki korelasyonda bir düşüşle çakıştığını yazdı.

Enneking son olarak pazarın yakında toparlanmaya başlaması gerektiğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl