Piyasa yapıcı şirket Wintermute hack’lendi: 160 milyon dolar çalındı

Haziran ayında Optimism üzerindeki cüzdanlarından 20 milyon OP token’ın çalındığı piyasa yapıcı şirket Wintermute bir kez daha hack'lendi. Şirket CEO'su Evgeny Gaevoy, hack saldırısının DeFi fonlarıyla alakalı olduğunu ve merkezi borsa ile tezgah üstü borsada sorun olmadığını, ödemelerin de sorunsuz sürdüdüğünü söyledi.

hack (3)

Kripto para piyasa yapıcı şirketWintermute 160 milyon dolarlık hack vakası yaşadı. Açıklama şirket CEO’su Evgeny Gaevoy’dan gelirken, Gaevoy 90 varlığın çalındığını, iki token’da çalınan miktarın 1 milyon dolar ile 2.5 milyon dolar olduğunu belirtti.

“Hacker bizimle temasa geçsin”

CEO ayrıca hacker’a iyi niyetli saldırgan gözüyle baktıklarını ve dolayısıyla fonların geri gönderilmesi durumunda bir ödül ödemesine hazır olduklarını da belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Çalınan miktarın iki katı varlığa sahibiz ve ödemelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Eğer Wintermute ile piyaa yapıcı anlaşmanız varsa fonlarınız güvende demektir. Bugün ve yatın hizmetlerimizde bazı aksaklıklar olacaktır ancak daha sonra her şey normale döenecektir. Çalınan 90 varlığın içinde 1 milyon dolardan fazla bir varlık var. Bir tanesi de 2.5 milyon dolar değerde… Diğer tüm varlıkların değeri 1 milyon dolardan azdır. Dolayısıyla ciddi bir satış baskısı oluşmasını beklemiyorum.Bir iyi niyetli hacker olma durumuna karşı da açığız. Dolayısıyla bu yazıyı hacker görüyorsa bizimle temasa geçsin”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl