Ponzi planından tek bir büyük borsaya milyonlarca ETH

Bir veri analiz şirketine göre, büyük kripto para borsalarından Huobi, Çin'in en büyük ponzi planı olarak nitelendirilen PlusToken'ın kullanıcılarının para çekme işlemleri için en çok kullandığı borsaydı. PlusToken'dan bu borsaya zaman içinde 4.4 milyon ETH transferi olduğu tespit edildi. ZB.com, UPbit, OKEx ve Gate.io gibi diğer borsalardan da yüz binlerce ETH'lik transfer gerçekleştirildi.

Yeni bir araştırmaya göre büyük kripto para borsalarından Huobi, katılımcılardan 2 milyar doların üzerinde para topladığı iddia edilen kripto para ponzi planı PlusToken’dan para çekme işlemleri için en çok kullanılan borsaydı.

Blockchain analiz şirketi Elementus, bugün yayınladığı analizinde tüm PlusToken para çekme işlemlerinin neredeyse yüzde 50’sinin Huobi’ye gönderildiğini belirtti.

Şirket, bu durumun bu kadar çok PlusToken kullanıcısının kazançlarını neden Huobi’ye göndermeyi tercih ettiği sorusunu gündeme getirdiğini ifade etti.

Analiz şirketi ayrıca PlusToken’ın 800,000’den fazla katılımcıdan 10 milyon ETH elde ettiğini tahmin ediyor.

Aşağıdaki tabloda PlusToken’dan borsalara gönderilen ETH miktarları yer alıyor.

Kaynak: Elementus

Ponzi planının Bitcoin, XRP ve EOS’ta da son derece aktif olduğu göz önüne alındığında şirket, PlusToken’ın BitConnect, OneCoin ve MMM’yi geride bırakarak şimdiye kadarki en büyük kripto ponzi planı olarak ortaya çıkacağını öngörüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl