Şirketinin paralarıyla kendine kripto para alan yönetici tutuklandı

Bir dijital pazarlama şirketinin eski yöneticisi ve profesyonel poker oyuncusu Dennis Blieden, şirketinin 21 milyon dolarını zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklandı. Blieden, bu parayla kripto para almış ve poker oynamış.

Dijital pazarlama şirketi StyleHaul‘un eski yöneticisi Dennis Blieden, profesyonel poker turnuvalarına harcamak ve kripto para satın almak için, eski patronunun 21 milyon lirasını zimmetine geçirmekle suçlanıyor.

İddianameye göre; Las Vegas’ta gözaltına alınan 29 yaşındaki Blieden, şirketin yaklaşık 8.5 milyon dolarını kripto para satın almak için kullanmış. Yine şirketin 1 milyon 204 bin dolarını pokerdeki zararını karşılamak için harcayan yönetici, benzer bir miktarı da kredi kartı borçlarını kapatmak için kullanmış.

Daha önce StyleHaul’un banka hesaplarından sorumlu olan Blieden’ın, buradaki fonları kendi kişisel banka hesabına aktardığı söyleniyor. Suçlarını örtbas etmek için Meksika’nın Rosarito kentinde şirket adına hayali bir kat mülkiyeti alan Blieden’ın, daha sonra bu mülkün kirasını ödeme adı altında, şirketin paralarını hesabına geçirdiği iddia ediliyor.

 

Blieden şimdi elektronik dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı gibi suçlamalarla hakim karşısına çıkacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun